Skolu pašpārvalžu tikšanās Balvu Bērnu un jauniešu centrā

 

Balvu BJC skolu pašpārvalžu pārstāvju tikšanās notiek reizi mēnesī, 20. februārī  kopā sanāca Balvu novada skolu aktīvie jaunieši.

Speciālists jaunatnes politikas lietās Ināra Frolova jauniešiem stāstīja par iespējām piedalīties projektā „RADIOTILTS”. Šis projekts dod iespēju jauniešiem apgūt prasmes veidot reportāžas radio programmām, pilnveidot sevi ar teorētiskām zināšanām par to, kā darbojas radio. Apgūt radio žurnālistikas pamatus un pats svarīgākais mācīties to visu no Vlada Goldberga, Latvijā pazīstamā kultūras darbinieka un kinospeciālista, radio SWH balss. Kopumā plānotas 6 nodarbības 3 teorētiskās un 3 praktiskās Rīgā Radio SWH  un plānots apmeklēt reģionālo radio Rēzeknē, pēc kuriem sekos aktivitātes tepat Balvos – radio darbnīcā. Iegūtās zināšanas un prasmes jaunieši varēs pielietot, organizējot lokālos radio punktus skolās.

Uz radošu aktivitāti skolu jauniešus aicināja Gunita Prokofjeva Balvu BJC metodiķe, kura iepazinās ar skolu aktīvajiem jauniešiem. Veidojot tiltu uz dienas trešo daļu, kurā notika seminārs, Gunita aicināja jauniešus prezentēt sevi, būt  radošiem uzdevumā,  izveidot aplikācijas ikonu viedtālrunim. Jaunieši nemulsa, izveidoja ikonu, un atklāja savas idejas, kuras palīdzētu viņiem organizēt savu  ikdienu. Piemēram, mājas darbu plāna aplikāciju, sava internetveikala mobilās versijas aplikāciju, laika prognozes ar ieteikumiem, kā izvēlēties apģērbu, lai nekļūdītos un būtu apģērbies atbilstoši laika apstākļiem.  Pēc ikonu veidošanas konkursa sekoja balsošana un trīs labākie saņēma veicināšanas balvas.

Trešajā dienas daļā jaunieši pievienojās semināram „Jauniešu uzņēmējdarbības izglītības veicināšana”, ko vadīja pasniedzēja un uzņēmēja Ilutas Arbidānes. Kompetences semināra programmā  ietilpa veiksmes stāsti par jauniem uzņēmējiem, inovatīvu ideju piemēri, jaunu ideju ģenerēšanas iespēju apskats. Semināru apmeklēja jauniešu auditorija un speciālisti, kas darbojas ar jauniešiem un iespējams kāds no viņiem ir arī ir potenciālais uzņēmējs.

IMG_6198IMG_6207IMG_6206IMG_6212

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s