Ciemojas brīvprātīgā jauniete no Gruzijas

Šķiet, nekā īpaša, bet satraukumu sevī sajuta un sirsniņām lika straujāk pukstēt NVO KALMĀRA jauniešiem, tikšanās tulkiem vienlaicīgi arī gidiem Robertam Pavlovskim un Jurim Kašam, kad saulainajā ceturtā aprīļa rītā Balvu sabiedriskajā autoostā nācās sagaidīt ciemiņu, Eiropas brīvprātīgo jaunieti Žannu Odiašvili (Zhana Odiashvili) no Gruzijas. Nu jau laiku kā Žanna ir kluba „Māja”, saukta arī par Hausu, brīvprātīgā jauniete. Klubs „Māja” ir vienīgā jaunatnes sabiedriskā organizācija Latvijā, kas informē un izglīto jauniešus par Eiropas Savienību. Tās mērķis ir popularizēt Eiropas vienotības ideju, veicinot demokrātiju, iecietību, toleranci un cilvēktiesību ievērošanu. Citiem vārdiem sakot, mērķis ir rosināt jauniešus nebūt vienaldzīgiem un pašiem iesaistīties savas un savas valsts nākotnes veidošanā. Klubs „Māja” ir arī starptautiskās organizācijas „Jaunie Eiropas Federālisti” (JEF) pārstāvniecība Latvijā, kas dod mums iespēju vairāk izprast, ko domā un dara jaunieši visā Eiropā.
Pasniedzot rozi, kā pirmo cieņas apliecinājumu, ieraugot patiesi sirsnīgo Žannas skatienu un jauko smaidu, satraukums izgaisa kā nebijis un tikšanās izvērtās abpusēji radoša, draudzīga, sirsnīga un interesanta.
Stāstījumu, par to, cik sen un kā Žanna nokļuvusi pie mums Latvijā, ar patiesu ieinteresētību klausījās Balvu Valsts ģimnāzijas desmito klašu audzēkņi un NVO Kalmārs jaunieši. Visi guva lielisku ieskatu Eiropas brīvprātīgā darba (EVS) jaunieša ikdienā un uzzināja par iespējām ko piedāvā programma jaunatne darbībā.
Audzēkņi uzzināja, ka programma Jaunatne darbībā ir Eiropas Savienības programma, kas paredzēta 15-30 gadus veciem jauniešiem un ir balstīta uz neformālo izglītību viens no piedāvātajiem projektu veidiem ir Eiropas Brīvprātīgais darbs (EVS), kur jaunietim ir iespēja doties uz kādu no programmas „Jaunatne darbībā” dalībvalstīm 2 līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam sniedzot atbalstu, kopjot, tīrot, vadot, asistējot vai kā citādi palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu. Programmas mērķis ir veicināt visu jauniešu iekļaušanu, neatkarīgi no viņu izglītības, sociālā stāvokļa vai kultūras vides.
Milzu interesi un aizrautību varēja vērot jauniešu sejas izteiksmēs, kad Žanna sāka stāstīt par savas valsts kultūru, reliģiju, tradīcijām un pārvaldes sistēmu. Lai uzskatāmi varētu nodemonstrēt gruzīnu valodas rakstu zīmes, jauniete lūdza nosaukt klātesošajiem katram savu vārdu, ko atbilstoši uzrakstīja savā valodā uz tāfeles.
Lai radītu pilnīgāku priekšstatu par mūsu pilsētu, viešņai no Gruzijas tika sarūpēta iespēja apmeklēt pilsētas peldbaseinu, muzeju, kultūras un atpūtas centru, pabūt Balvu pamatskolā un Balvu Amatniecības vidusskolā.
„Jūs tiešām variet lepoties un būt patiesi laimīgi, dzīvojot tik jaukā pilsētā!”, lūk tāds bija Žannas iespaids un vērtējums par redzēto, nepilno četru stundu laikā, viesojoties pie mums, pilsētā, kuru mēs ļoti mīlam.

IMG_6756 IMG_6771 IMG_6781 IMG_6788 IMG_6804

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s