Sniedz vairāk! Bet kas mums jāsniedz un kam?

Lūk, šo dilemmu cpublikācijai_08.05.2014entās izzināt un atrisināt 12 atjautīgi, pozitīvi Balvu jaunieši dodoties uz pašu Latvijas sirdi- Rīgu- lai pukstētu vienā ritmā ar radio SWH sniegtajām profesionālajām gudrībām un arī dzīves atziņām .
Ienākot jaunajā SWH mītnē, jaunieši sākumā apjuka, jo ne pati ēka, ne laipnais apsargs vestibilā nemaz nelikās tik „radio-aktīvs” kā varētu iedomāties. Tomēr lifts, gluži kā skapis Nārnijas hronikās, visiem atvēra ceļu uz SWH pasauli, kuru laipni izrādīja entuziastiskais radio programmu direktors Vladis Goldbergs
Pilnīgi legāli un visai mierīgi, ikkatrs jaunietis tika ielaists tiešā ētera studijā, lai pats savām zinātkārajām acīm aplūkotu īstu radio diktoru darbībā. Latvijas Nacionālā teātra aktieris Artūrs Krūzkops nemaz neapžilba no mirdzošo acu izstarotās gaismas un pilnīgi atklāti atbildēja uz ikvienu jautājumu, kādu vien prāts, gluži kā prasmīgs tēlnieks, spēja radīt. Stunda studijā paskrēja kā nebijusi un no omulīgās sēdēšanas visiem mazliet notirpa kājas, tāpēc tās, droši cilādami, visi devās ekskursijā pa SWH telpām. Uz humora un atziņu spārniem lidojām caur radio kabinetiem un studijām, nepārtraukti jūtot mistisku piederību ik kvadrātmetram, ko varēja aplūkot. Jautājumi mijās ar atbildēm, smiekli iemiesojās nopietnībā un tukšās neziņas šūnas piepildīja gudrības medus.
1993.gadā Zigmārs Liepiņš saņēma aizdevumu no Aināra Gulbja un izveidoja „Soft Wear House” jeb radio SWH, tieši tad aizsākās ne pārāk viegls, bet abmiciozu, aizrautīgu viļņu apskalots piedzīvojums. Un, kā jau zināms, piedzīvojumu ir bijis daudz, respektīvi, daudz ir arī informācijas, kura jāuzzin, lai visi jaunieši taptu viedāki un radošāki savās profesionālajās iecerēs. „Galvenais jau nav mērķis,kas tiek sasniegts, bet gan pats darba process. Tieši tajā tu centies ķert ik mirkli, cerot to saglabāt īpašu,” Vladis noformulēja vienu no saviem dzīves kredo. Šādi filozofiski aspekti pavadīja visas pamācības, liekot jauniešiem saspicēt ne tikai ausis, bet mēģināt atvērt arī dvēseli, lai ielaistu sevī aiz faktiem apslēptos stāstus.
Jaunieši nu ir atklājuši, ka eksistē kaut kas tik noslēpumains kā radio, ar visu savu medija specifiku. Rubika kubs ir atrasts, apzināts un ielikts katram rokās, tagad būs interesantākais- precīzi to salikt un atrisināt šo mistēriju. Visi šobrīd ir iejutušies priekpilnā neatlaidības frekvencē. Tieši tādā veidā jāgieūst zināšanas, tieši tā ir jādzīvo!
Projekts “Radiotilts”, Nr. LV-12-E223-2013-R3, īstenots programmas Jaunatne darbībā ietvaros.

 jspa_jaunatne

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s