Seminārs jauniešiem BBJC

Balvu Bērnu jauniešu centrā 13. maijā norisinājās informatīvs seminārs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) sadarbībā ar SIA „Ķemers Business and Law Company” piedāvāja vidusskolu jauniešiem bezmaksas semināru, kuru vadīja biznesa mentors Aigars Plotkāns. Pasniedzējs aktīvi darbojies vairākās augstākās izglītības mācību iestādēs, un pats arī ir rosījies biznesa vidē. Bijis skolotājs un bankas darbinieks. Iepazīstinot ar sevi semināra dalībniekus uzsvēra, ka ir latvietis ar kvalitātes zīmi – latgalietis. Semināra noslēgumā jauniešus aicināja piedalīties savas baznīcas celšanā, vienkārši tāpēc ka viņam liekas, ka tas šobrīd ir jādara.
Seminārā piedalījās jaunieši no Balvu Valsts ģimnāzijas, Balvu amatniecības vidusskolas, Rugāju vidusskolas un Baltinavas vidusskolas, kopā 26 šo skolu aktīvie, radošie jaunieši.
Jauniešus nodarbību gaitā aicināja būt radošai šķirai piederīgiem, meklēt nestandarta risinājumus standarta situācijās. Ar piemēriem no savas darba dzīves un pašu skolēnu pieredzes aicināja domāt par savas dzīves mērķiem un atšķirt tos no līdzekļiem. „Radošums nav risinājums mūsu iegribu un vēlmju apmierināšanai, tā ir mēness otrā puse. Negaidīta, pārsteidzoša un varbūt pat biedējoša. Tomēr pasaulē šodien visaugstāk novērtē un apmaksā radošus produktus. Radošais ir pievienotā vērtība jebkuram produktam.”
Vairākas reizes semināra vadītājs dalīja skolēnus praktiskā radošuma darbnīcās, lai ģenerētu idejas grupās, mācītos būt grupā. Savas idejas bija jāprezentē, pēc prezentācijām jaunieši saņēma prezentāciju satura un formas analīzi no pasniedzēja puses.
Ievirzīja jauniešus domāt par savu biznesa ideju virzīšanas plānu, to praktisku izstrādi. Atklāja semināra dalībniekiem komunikācijas efektivitātes atslēgas, runāja par ietekmēšanas psiholoģisko fenomenu.
Kā vienu no svarīgākajiem atzīmējot sociālajiem faktoriem – lēmuma pieņemšanu un atbildību par to sekām.
Semināra pēc sajūtās lektors vēlējās skolēnus – topošos studentus ievirzīt radošās domās, tiekties uz savu mērķi un apzināties to, ka svarīgākais ir kļūt par labu cilvēku, atbildīgu, radošu personību. Nebaidīties no tiem, kas par viņiem smiesies, vienkārši ignorēt tos, uzaudzēt savas pašapziņas muskuļus un būt drošiem par sevi.
Semināra apmeklētāju vidū bija arī skolēni, kas par savām inovatīvajām idejām nebaidījās pastāstīt arī pārējiem un konsultēties ar iedvesmojošo mentoru.
Iedvesmojošas uzrunas teica arī LIAA pārstāve Karlisone un „Ķemers Business and Law Company” pārstāve Edīte Ķemere, aicinot jauniešus būt drošiem par sevi un nebaidīties mēģināt uzsākt jaunas lietas.

Teksts Gunita Prokofjeva

IMG_7378 IMG_7388 IMG_7390

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s