Pieredzes apmaiņas brauciens

Gudrie mācās no svešas pieredzes. Jaunas idejas piesmelties piektdien, 1. augustā Balvu Bērnu un jauniešu centra darbinieces devās uz Preiļu Bērnu un jauniešu centru. Tikās ar pieredzējušiem kolēģiem un apmainījās ar darba organizēšanas pieredzi savās organizācijās.
Uzrunājot Preiļu kolēģes, direktore Aija piedāvāja iespaidīgu dienas programmu.
Dienas pirmajā pusē Balvu BJC darbiniecēm bija iespēja iepazīties ar centra darbību, telpām, aplūkot, interešu izglītības pulciņu darba telpas. Centrs lepojas ar vokālās studijas popgrupas „Lāsītes” darbu un sasniegumiem valsts mērogā. Īpaši atzīmējams ir tehniskās jaunrades centrs, kurā darbojas pulciņš „Meistariņš”, mazmoto tehniskā jaunrade, loģiskās rotaļlietas, kuģu un vēsturiskās tehnikas modelēšana. Ļoti populārs centrā ir angļu valodas pulciņš, kurā darbojas vairākas grupas. Daudziem skolēniem ir interese par keramiku, kuru pasniedz praktizējošs podnieks. Kopumā skolēniem ir iespēja darboties 20 interešu izglītības pulciņos, jāatzīmē, ka visi pulciņi pieejami ar vecāku līdz maksājumu.
Centrs darbojas vienā ēkā ar Preiļu Valsts ģimnāziju un Nevalstisko Organizāciju centrs. Uz šim telpām centrs pārvietots pirms 7 gadiem.
Patiess prieks bija apmeklēt aktīvās atpūtas zonu Preiļu pilsētā, kur sakopta peldvieta, darbojas patruļa, gādājot par drošību. Iekārtoti 2 volejbola laukumi, bērnu rotaļu laukums, un blakus ierīkota BMX trase, kas ir arī Balvu pilsētas jauniešu sapnis. Visā laukuma teritorijā pieejams bezmaksas wi-fi.
Darbinieces ir pieredzējušas un sava darba entuziastes, kas ir atslēga panākumiem organizācijas darbā.
Dienas gaitā Balvu BJC darbiniecēm bija iespēja apmeklēt Preiļu estrādi, kurai blakus atrodas Preiļu BJC Tehniskās jaunrades nams, arī svaigi remontētās telpās, kuras ir pilnas ar radošiem darbiem, modeļiem. Diemžēl telpas uz kuģu un vēsturiskās tehnikas modelēšanas darbnīcām bija slēgtas, jo skolotājs personisku iemeslu dēļ nevarēja ierasties. Toties bija iespēja aplūkojām foto iz pulciņa dzīves.
Preiļu kolēģes kā pārsteigumu piedāvāja apmeklēt leļļu muzeju un piedzīvot pārvērtības, pārtopot par princesēm. Tas izvērtās par uzjautrinošu notikumu – redzēt vienam otru citā veidolā.

Teksts: Gunita Prokofjeva
BBJC metodiķe

IMG-9179 IMG-9213 IMG-9249

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s