Balvu Bērnu un jauniešu nometne “Durvis vaļā”

Balvu Bērnu un jauniešu centrā 4.augustā durvis vaļā nometnei „Durvis vaļā” atvēra 20 bērni vecumā no 7-12 gadiem. Nometnes dalībnieki desmit dienu laikā iepazina viens otru, veica dāžādus uzdevumus, zīmēja un līmēja, dziedāja un dejoja, veidoja lidmodeļus un darināja piekariņus no koka. Kopā gatavoja BBJC centra logo-lidoni, kuru pēc tam prezentēja Balvu novada svētku gājienā. Spītējot karstumam gāja pārgājienā uz veco parku, lai aktīvi pavadītu laiku otrpus ezeram. Gida pavadībā iepazina Alūksnes vēsturi un pilsētu-apskatīja pilskalnu, Livonijas ordeņa pilsdrupas,Tempļa kalnu, Saules tiltu,Glika ozolus un citus apskates objektus. Vienu pēcpusdienu veltīja, lai ar velosipēdiem izbrauktu speciāli sagatavotu šķērsļu joslu. Iepazina improvizācijas teātra šarmu, improvizācija ir tēlojums, veikta performance bez iepriekšējas sagatavošanas. Veica sociālo gleznošanu, kura rosina iepazīt un apzināties sevi,veidot saskarsmes un sadarbības prasmes un balstās uz tikumisko domāšanu. Nodarbības bija tik dažādas un daudzveidīgas, ka katram tās dalībniekam bija iespēja atrast kaut ko savu.
Nometnes noslēgumā tikai aicināti visi vecāki, lai apskatītu bērnu izveidotos darbiņus, divas dejas, kuras kopā ar skolotāju Ditu tika apgūtas nometnes laikā, kopā tika izveidota kolāža, kura tagad rotā BBJC kabineta sienu. Nomentes dalībniekiem tika pasniegtas pateicības un piemiņas dāvaniņas-klades ar kopbildi, pašu rokām apgleznotas krūzītes un cd matricas ar bildēm, lai katrs mājās varētu apskatīt šīs desmit interesantās un aizraujošās dienas digitālā veidā.
Šajās divās nedēļās piedzīvojām temperatūras gradāciju no +30 līdz +15 grādiem, baudījām gan sauli, gan lietu, tika iegūta jauna pieredze, jauni draugi un jaukas atmiņas. Nometne deva iespēju katram tās dalībniekam kļūt atvērtākam, apgūt jaunas prasmes un bagātināt savu iekšējo pasauli.

Nometnes vadītāja, Agnese Puļča

IMG_9254 IMG_9336 IMG_9346 IMG_9360 IMG_9378 IMG_9387 IMG_9413 IMG_9438 IMG_9580 IMG_9653 IMG_9877  IMG_9936IMG_9899 IMG_9970IMG_0002 IMG_0032 IMG_0102 IMG_0112

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s