ATVĒRTĀ DURVJU DIENA

10. septembra pēcpusdienā, Balvu Bērnu un jauniešu centrā (BBJC) ieskanējās daudzbalsīgi bērnu smiekli, domīgas pieaugušo sejas un dažādās vietās bija jāpārvar šķēršļi.
Pagalmā BBJC viesus sagaidīja jautrā Pepija un viņas draudzene Zepija. Pepija lika visiem atcerēties kā lecamas klasītes, vai arī ļoti priecājās, kad kāds piedāvāja citu variantu. Centra ciemiņi nopelnīja mazās konfektes un devās BBJC labirintā, lai meklētu interesējošo interešu pulciņu, iepazītos ar skolotāju.
Pārsteigums un nākamais izaicinājums gaidīja visus, kas devās satikties ar angļu valodas pasniedzēju un Di-dancers studijas vadītāju Ditu Niperi. Šķēršļu josla no norobežojošas lentas lika iesildīties visa koridora garumā gan mazajiem, gan lielajiem, gan vecākiem. Dita atzina, ka iepriecinoši ir tas, ka zēnu rindas Di- Dancers šogad būs kuplākas. Arī bērnu rindas, kas grib mācīties angļu valodu, līdz 1. klasei veidojas, jo vecāki grib savu atvasi sagatavot nopietnajam darba cēlienam.
Tie paši izaicinājumi bija jāpārvar arī „Čaklo pirkstiņu” īpašniekiem, kas arī šogad darbosies kopā ar idejām bagāto Inesi Hmaru. Kopā veidos gan skaistumlietas, gan arī praktiskas lietas pašu spēkiem radītas.
Lai nokļūtu otrajā stāvā nācās sekot pēdiņām, kuras aizveda pie iespējas iepazīties ar orientēšanās profesionāli, šajā dienā brīvprātīgo Andersonu ģimeni, kas paskaidroja pulciņa būtību. Nodarbības notiks skolotājas Ināras Frolovas vadībā.
Vēl otrajā stāvā notika kokapstrādes pulciņa dalībnieku tikšanās un iepazīšanās ar pasniedzēju Viktoru Šļuncevu un darbavietu. Kopā rodot iedvesmu jaunajam darba posmam apskatot iepriekšējo audzēkņu darbus.
Blakus darbojās brīvprātīgā Sintija Dārzniece, kas iepazīstināja jauniešus ar iespēju darboties elektronikas, tehniskās jaunrades jomā, kuru vadīs brīvprātīgais Edgars Dārznieks. Iepriekšējā gadā Edgars ar jauniešiem izmēģināja roku lidmodeļu veidošanā.
NVO „Kalmārs” 17.00 visus BBJC ciemiņus aicināja uz jauniešu tikšanās telpas atklāšanas pasākumu – KOPĀ JAUTRĀK! Projekts MĒS TO VARAM! tapa pateicoties Projektu konkursa „Sabiedrība ar dvēseli 2014”, KNHM fonda ietvaros. Ir izveidota aktivitāšu telpa ar virtuves un aktīvo zonu. Bērni un jaunieši šeit varēs tikties, pilnveidot savas prasmes kulinārijā un citās jomās, neformāli dalīties pieredzē kā arī realizēt jaunas ieceres un idejas. Realizējot projektu tiks dažādotas vietējo bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas, radot iespēju visiem novadā dzīvojošajiem jauniešiem iegūt prasmes un zināšanas interesantā, radošā veidā.
Telpā pirmais „ielēca” Sandijs Bukšs, kurš ir viens no projekta aktīvākajiem dalībniekiem un pats piedalījās remontdarbu veikšanā. Visus ciemiņus pārsteidza skaļā mūzika, kura ieducināja jauno telpu, muzikālā apvienība, kurai vēl gan nav nosaukuma, bet kura savus mēģinājumus vada tieši šinī telpā.
Pasākumu pagodināja Balvu novada Izglītības pārvaldes pārstāve Ilona Naļivaiko, Balvu novada biedrības „Balvu rajona partnerība” pārstāves Ilona Džigure, Marurta Paidere un Svetlana Tomsone.
Jaunais darba gads BBJC ir sācies, pievienojies mums darbojoties kādā intrešu izglītības pulciņā vai nākot uz jauniešu centru ar savu ideju un padarot ikdienu aizraujošāku!
Teksts: Gunita Prokofjeva

IMG_0967 IMG_0973 IMG_0979 IMG_0981 IMG_0982 IMG_0975

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s