Tiekas topošie līderi

Darbu atsāk skolēnu pašpārvaldes, visu septembri skolās notiek pašpārvalžu pārstāvju vēlēšanas un pienākumu dalīšana, pasākumu plānošana.
26. septembris Latvijā ir olimpiskās dienas zīmē. Lai pa īstam pamostos nepieciešamas fiziskas aktivitātes, tāpēc visi sanākušie kopīgi pildīja Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu. Iespējams, tādas fiziskās aktivitātes Balvu novada domes sēžu zāle nebija pieredzējusi.
Pirmās tikšanās notika Balvu novada domes sēžu zālē, skolu pārstāvjus uzrunāja novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis. Aicināja būt atbildīgiem savās izvēlēs, atbildīgi izturoties pret viņiem uzticēto pienākumu, jo jebkurš amats uzliek lielu atbildību. Aicināja jauniešus izsapņot savu nākotni, piepildīt savas ambīcijas, atcerēties, ka aizbraucot uz citu zemi, mēs tur varam būt par svešas zemes kalpiem un ka pa īstam varam būt saimnieki tikai savā zemē un savās mājās.
Uz sadarbību aicināja Balvu Bērnu un jauniešu centra vadītāja Olita Loseva, pieminot šī gada pozitīvo projektu pieredzi un padarītos darbus. Jebkurai trakai idejai ir rodams pielietojums, nav nepieciešams to turēt noslēpumā.
Katras skolas pārstāvji prezentēja savas pašpārvaldes pieredzi, stāstīja par tradicionālajiem pasākumiem, šogad plānotajiem. Stacijas pamatskolas pārstāves Dita un Dagmāra rādīja foto no skolas tradicionālajiem pasākumiem un stāstīja par piedalīšanos BBJC projektā „Radiotilts”, Balvu Valsts ģimnāzijas pārstāvji Andris, Raina Anna un Gatis visiem klātesošajiem atraktīvi pastāstīja par saviem pienākumiem un notikumiem. Kristiāna un Sanda pārstāvēja Bērzpils vidusskolas skolēnu pašpārvaldi, ar prezentāciju par plānotajiem pasākumiem, atzīmējot, ka gatavojas svarīgiem pasākumiem jau šoruden, gaidot valsts svētkus novembrī. Pēc ilgāka pārtraukuma sanāksmei ir pievienojušies Tilžas internātpamatskolas skolēni, Aiga un Inese īsumā pastāstīja par savu darbu skolas pašpārvaldē. Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas pārstāves Antra un Agnese stāstīja un rādija prezentāciju par pasākumiem, kuru organizēšanā iesaistās pašpārvaldes dalībnieki. Par starptautisku sadarbības pieredzi projektos un raibo skolas pasākumu dzīvi ar lepnumu stāstīja balvu pamatskolas prezidents Roberts Pavlovskis. Ļoti mērķtiecīgā Tilžas vidusskolas prezidente Alise atzina, ka šie pienākumi viņai ir jauni, bet citu biedru pieredze esot uzmundrinoša un darboties rosinoša.
Pēc skolu prezentācijām, tika izvirzīti 3 Topošo līderu dienu aktivitāšu koordinatori un vienbalsīgi nobalsojot šos pienākumus uzticēja: Andrim Čubaram (BVĢ), Kristiānai Žeikarei (Bērzpils vsk.), Robertam Pavlovskim (BP). Jauniešiem būs daudz darba, plānojot Topošo līderu aktivitātes novembrī un decembrī.
Pašpārvalžu pārstāvji tika iepazīstināti par šī mācību gada plānoto aktivitāšu sarakstu. Nākamo aktivitāti plānojot oktobrī pirms skolēnu brīvdienām ar radošo darbnīcu un zibakciju Balvos pirms Valsts svētku laikā. Jaunieši tiek aicināti aktīvi iesaistīties aktivitāšu plānošanā.
Pēc sanāksmes oficiālās daļas jaunieši devās saulainajā rudenī un ļāvās emocijām foto mirkļos.
Balvu Bērnu un jauniešu centra telpās jaunieši tikās branča maltītē, pie karstā dzēriena krūzes, lai sasildītos un iepazītos, apmainītos un kontaktiem. Jaunieši šogad plāno ciemoties viens pie otra, lai gūtu pieredzi un sadraudzētos. Gada garumā norisināsies konkurss „Mēs varam”, topošie līderi vērtēs pašpārvalžu pieteiktos pasākumus.
Kopā būs aizraujošs gads!

Teksts: Gunita Prokofjeva

IMG_1038 IMG_6942 IMG_6952 IMG_6960

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s