“Mazā bilžu rāmītī, man ir bilde Tava..”

Dzimtenes mīlestība katram ir sava. Savu Latviju caur foto objektīvu izstādē Balvu Bērnu un jauniešu centrā atklāja trīs jaunas Balvu novada jaunietes – Inga Leone, Marika Lazorenko un Marija Poševa. Savās bildēs viņas parādīja savas dzīves mirkļus, ko izbaudījušas pēdējā laikā. Vasaras saulrieti, ziemas spelgonis, rudens gurdums un iedvesmojošie brīži, priecīgi un skumīgi.
Piektdienas pēcpusdienā, kad visu domas jau bija valsts svētku garajās brīvdienās, Bērnu un jauniešu centrā tikās aktīvie Balvu novada skolu jaunieši uz svētku brīdi par godu Latvijas valsts dibināšanai.
Pasākumu bagātināja Balvu Valsts ģimnāzijas audzēknis Vitāijs Lazorenko ar instrumentāliem skaņdarbiem.
Pasākuma dalībnieki vēroja novada jauniešu veidotu prezentāciju, kas pauda viņu mīlestības formu pret Latviju, ar lieliski izpildīto kora „Maskas” dziesmu „Dvēseles dziesma”, kurā sievietes solo partiju izpilda mūsu novadniece. Tās gaitā varēja vērot Latvijas skaistumu visos gada laikos un lielākajos svētkos Latvijā.
Izzināt sanākušo jauniešu zināšanas par Latvijai svarīgiem faktiem aicināja Balvu pamatskolas jaunieši kopā ar savām radošajām skolotājām Svetlanu Pavlovsku un Ivetu Kacēnu. Jauno patriotu pulciņš un intelektuālais klubs „Erudīts” piedāvāja apvienoties ekspresintervijā un atbildēt uz tādiem jautājumiem: kāpēc ir tikai viena bilde no Latvijas proklamēšanas Latvijas Nacionālajā teātrī? par deputātu skaitu saeimā? Par dirižabļiem Latvijā? Tiem kas kaut ko nezināja pārējie ieteica tuvākajās dienās noskaidrot vēl nezināmo par Latviju.
Īpaši patriotisku noskaņu radīja PII „Pīlādzītis” vecākā grupas audzēkņi izpildot dziesmas „Dzimtenei” un „Dzīvojiet Latvijā”. Jauniešu centra mazā zāle tika aizpildīta ar skaņām un līksmām bērnu balsīm, kas pārsteidza ar lepnumu, kas bērnu balsīs izskanēja, dziedot par savu dzimteni.
Tālākie pasākuma ciemiņi no Briežuciema pamatskolas latgaliešu kultūras izpētes pulciņa „Otuls” dalībnieki un skolotāja Valentīna Kaša. Viņi prezentēja savu pēdējo kopdarbu un ar lepnumu stāstīja klātesošajiem par skaistākajām vietām savā pagastā un uzsvēra savu tēva māju skaitumu. Šis priekšnesums vēstīja, ka veiksmīgi audzināt skolēnos savas dzimtās vietas patriotismu.
Pasākuma vēstījums bija pierādīt, ka dzimtenes mīlestībai ir dažādas formas, arī aktīvās un dejot mīlošās Di – Dancers studijas vecākās grupas meitenes savā performancē vēstīja, ka viņām ir ko teikt savai Latvijai dejojot dziesmai latviešu valodā „Šis ir mūsu laiks”. Meitenes deju mākslā izmanto ārzemju izpildītājus, taču ir patiess prieks svētkiem sagatavot ko īpašu arī dzimtajā valodā.
Balvu Bērnu un jauniešu centra radošais kolektīvs pateicās visiem klātesošajiem par piedalīšanos pasākumā. Pasākumu noslēdz video klips no sērijas „Atklāj Latviju no jauna!” ar video materiālu, kura tapšanā ir piedalījušies daudzi Latvijas iedzīvotāji. Kopā ar Renāra Kaupera izpildīto Imanta Ziedoņa dzejoli „Mazā bilžu rāmīti man ir bilde Tava” pasākums noslēdzas ar lepnuma sajūtām sirdī, ka esam satikušies.
Svētku atmosfēru papildināja svētku kliņģeris un svecīšu ceļš, kas pavadīja ciemiņus mājup.
Teksts : Gunita Prokofejva

IMG_1293 IMG_1301 IMG_1308 IMG_1327 IMG_1334 IMG_1351

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s