Spēks sevī

Janvārī skolu pašpārvalžu topošie līderi tikās aktivitātēs Balvu Bērnu un jauniešu centrā 24. janvāra rīta pusē. Kopā sanāca 16 Balvu un Rugāju novada jaunieši, mazliet nosaluši rītu kopā uzsāka ar situ tēju, jo laiks ir ziemīgs un lutina ar vaigus kņudinošu laiku.
Jaunieši kopā noskaidroja un saprata, ko viņi ir zinājuši par pirmo iespaidu, par svarīgākajām lietām, kam cilvēki pievērš uzmanību, satiekot citu cilvēku. Jaunieši apvienojoties grupās un izveidoja savu zināšanu karti, kuru prezentēja viesim klātesošajiem. Komandas uzdevumam piegāja radoši un pat zīmēja meiteni, kura, viņuprāt, ir veiksmīgi sagatavojusies darba intervijai. Klātesošie piekrita tam, ka svarīgāko pozīciju ieņem vizuālais tēls, kam seko uzvedība, izturēšanās tikšanās laikā, un viss mazāko lomu spēlē teksts, ko runājam. Jaunieši tika aicināti atcerēties, ka savu tēlu mēs veidojam katru rītu izvēloties to, kā mēs šajā dienā izskatīsimies, jo dienas laikā, mēs satiekam daudz svešu cilvēku.
Pirmā iespaida radīšana īpašu nozīmi iegūst, brīdī, kad jaunais cilvēks pārtop par darba meklētāju un satiek darba devēju. Nākotne jāizvēlas šobrīd, jo Latvijas sociālekonomiskā situācija nav saudzīga pret jauniešiem un nākotnes vīzijām. Nākotne veidojas šodien, rītdienas spēku un muskuļus mēs varam uzaudzēt šodien, katram ir jāapzinās savas spējas un jāplāno, tas ko es vēlētos darīt nākotnē jau šodien.
Šajā sakarā jaunieši izspēlēja domu kartītes ar dažādiem apgalvojumiem un kopā ar grupu izdarīja izvēli, vai šis apgalvojumam var piekrist vai nē, vai atstāt to apdomāšanai. Jauniešu domas dalījās un par dažām tēmām izvērtās diskusijas, par jauniešu aktivitātes līmeni. Pašpārvalžu pārstāvji atzina, ka skolā ir daudz biedru, kuri ir mudināmi. Jauniešus interesēja NVO būtība, un iespējas, ko tās sniedz. Jaunieši diskutēja par bērnu tiesību ievērošanu skolā, par olimpiāžu aktualitātēm. Tā bija iespēja iepazīt sevi un klātesošos un padomāt par lietām, kas ikdienā ir ikdienišķas un nav ievērības cienīgas. Domājot mēs varam ieskatīties nākotnē un tur ieraudzīt sevi.
Jaunieši tika mudināti novērtēt brīvprātīgā darba iespējas, jo tas ir treniņš dažādās jomās. Jauniešus aicina arī BBJC kolektīvs iesaistīties pasākumu organizēšanā, kas notiks februārī un aprīlī.
Turpmākajos mēnešos iezīmējās vairāki notikumi, kuros ir iespēja piedalīties „Topošo līderu dienu aktivitāšu” dalībniekiem. Ir saņemti uzaicinājumi no Rugāju novada skolas pašpārvaldes apmeklēt „POPIELU” un Viļakas novada Jauniešu dome aicina uz jauniešu pasākumu martā.

Teksts: Gunita Prokofjeva
BBJC metodiķe

IMG_2215 IMG_2216 IMG_2217 IMG_2220 IMG_2222

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s