Pasaule ir atvērta ikvienam

Balvu Bērnu un jauniešu centrā 22. aprīļa pusdienlaikā tikās Balvu novada jaunieši un ciemiņi no Gulbenes. Jaunieši no Gulbenes viņi ir tikai šobrīd, jo Latvijā viņi ir ieradušies un brīdi un ir voluntieri, Eiropas brīvprātīgie. Četri jaunieši Maksims no Baltkrievijas, Kventins no Francijas, Luka no Itālijas un meitene no Horvātijas.

Tikšanos jaunieši uzsāka ar personības vairoga izveidi, vairogā atspoguļojot savu bērnību, tagadni un nākotnes vīziju. Sākotnējā kautrība pazuda, un valodas barjera krita, jo tas nav bailīgi, kad visi runā kopā. Nākotnes sapņi visiem jauniešiem ir līdzīgi visi alkst redzēt pasauli, pierādīt sevi un darīt savu sapņu darbu.

Pēc sapņu lidojuma jauniešiem bija iespēja izkustēties un atrisināt „roku mīklu”, kuru paši sev uzdeva. Spēles gaitā noskaidrojās, ka atbilde ir divi apļi jauniešu roku veidoti, nevis viens, kā sākotnēji bija iecerēts.

Ciemiņi klātesošos jauniešus iepazīstināja ar brīvprātīgā darba organizāciju Eiropas līmenī un jauniešu iespējām iesaistīties šajā kustībā un iepazīt pasauli. Kventins aicināja visus atcerēties, ka brīvprātīgo darbs nav peļņas avots, tā ir iespēja iepazīt kādu citu zemi, tās kultūru, iepazīstināt ar sevi, kā daļu citas kultūras. Palīdzēt ar savu darbu kādā pasaules malā, iepazīstot svešo zemi un pieņemot tās kultūru. Jauniešiem ir jāpiesakās savā lokālajā organizācijā, kas koordinē brīvprātīgo darbu ( piemēram minot interneta resursus www.brivpratigais.lv ; www.jaunatne.gov.lv ; www.jaunatneslietas.lv ;www.prakse.lv ; Eiropas Jaunatnes portāls www.europa.eu/youth/volunteering ). Jānosūta sava motivācijas vēstule un CV, lai kļūtu par brīvprātīgā darba kandidātu.

Pēc neformālām sarunām pie tējas, kad jaunieši varēja uzdot sevi interesējošus jautājumus ārvalstu brīvprātīgajiem, ciemiņi prezentēja katrs savu valsti. Luka dzīvo Romā un ar īstu itāļu degsmi stāstīja par visu skaisto Itālijā, Latvijā viņu esot pārsteigušas picas ar majonēzi, viņam tas esot bijis šoks. Francijas pārstāvis demonstrēja video par savas valsts skaistumu un centās kliedēt mītus par francūžiem. Horvātu pārstāve aicināja visus iepazīt šo zemi, kurai ir salu arhipelāga daļa, ļoti ietekmējusies no itāļu kultūras un Horvātijas kontinentālo daļu, kura ir zaļa un bagāta ar ūdenskritumiem. Marksisms No Baltkrievijas sacīja, ka jā kāds grib vēstures stundu par padomju laikiem, tad ir jādodas uz Baltkrieviju, jo valsti atjaunoja pilnībā padomju laikos, jo tā bija pilnībā iznīcināta Otrajā pasaules karā.

Īsts pārsteigums jauniešiem bija Balvu Muzeja apmeklēšana un pārsteidzoša Muzeja ekspozīcija. Jauniešiem patika ekspozīciju modernie risinājumi, moderno tehnoloģiju izmantošana runājot par vēsturiskām lietām.

Teksts: G. Prokofjeva

IMG_3834 IMG_3866 IMG_3869 IMG_3889

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s