Topošie līderi izvēlas rītdienai

Topošo līderu dienas aktivitāte Balvu Bērnu un jauniešu centrā notika 15. oktobrī. Valstī izsludinātās Karjeras nedēļas ietvaros noritēja aktivitāte –  par mūsu izvēlēm un personības izaugsmes jautājumiem.

Rītu atklāja krāsainas konfektes, kas sevī slēpa mazus noslēpumus, katra dalībnieka domas, sajūtas, izvēles un bēdīgo stāstiņu par šodienu. Lai arī brūnās m&m konfektītes bija izvēlējušies daudzi, sliktais noskaņojums neienāca grupā.

Metodiķe aicināja jauniešus uz mazām lapiņām uzrakstīt, kas viņi vēlās būt. Uz sanāksmi bija sanākuši: ceļotāji, juristi ar laimīgām ģimenēm, vienkārši labi cilvēki, cilvēks, kas vēlās vadīt meditācijas semināru, būt Spānijā, grib kļūt par ķirurgu, grib būt laimīgi, studēs bioloģiju, dzīvot Dubaijā, grib priecēt cilvēkus. Kādā lapiņa stāv rakstīts, ka vēlas sevi mēģināt dažādās profesijās, būt slavena rakstniece un ja ne tas, tad vismaz būt par labu mammu. Tīri un patiesi nākotnes sapņi, no kuru sapņošanas tika ieteikts neatkāpties, lai domas materializētos nākotnē.

Jaunieši tika aicināti domāt par lietām, ko katrs cilvēks pats var, par vārdiem, ko izsakām, kādu attieksmi paužam, kā realizējam savas idejas, kādi ir kļūdu risinājumi un kāda ir mūsu uzvedība dažādās situācijās. Tas ir tas, kā cilvēks sevi veido, kā personību. Jaunieši tika lūgti aizdomāties par savām iespējām un kā mēs katrs tās izmantojam, jo viss pārējais pasaulē nav ietekmējams ne citu vārdi, ne uzvedība un rīcība, ne idejas, ne attieksme. Domājot par nākotni jāveido sevi šodien.

Skola un pieejamie karjeras konsultanti strādā, lai palīdzētu jauniešiem saprast, kas būtu piemērotākais katram. Prezentācijas gaitā jauniešiem tika piedāvāts aplūkot vairākas interneta vietnes, kurās patstāvīgi var veikt personības izpētes testus, un karjeras izvēles testus. Pārbaudīt sevi dažādās jomās. piemēram www.niid.lv nacionālās izglītības iespēju datu bāze, ar testu krājumu un aktuālu izglītības informāciju, izglītības programmas dažādās profesionālajās skolās, iespējām saņemt e- konsultācijas, interaktīvi karjeras testi. Ievērības cienīga ir interneta vietnes www.profesijupasaule.lv un  www.prakse.lv, kā pašiem jauniešiem tā arī viņu vecākiem, kas ir atbildīgi par savu atvašu turpmāko dzīves ceļu.

Topošie līderi kopīgi sprieda arī par jautājumiem, kas traucē veiksmīgi veidot savu karjeru. Klātesošie minēja dažādus faktorus: resursu trūkums, nedrošības sajūta, viedokļu nesakritība vecāku un jauniešu vidū, minot arī slinkuma faktoru un prokristinācijas ( darba atlikšanas uz pēdējo brīdi)  klātbūtni. Kopīgi tika vērots materiāls no http://www.atbalsts.lu.lv/  par slinkumu un tā ietekmi uz skolēnu sadzīvi. Šis portāls ir labs pārdomu materiāls visām audzināšanas procesā iesaistītajām pusēm.

Nodarbības aktīvajā daļā jaunieši pilnveidoja komandu prasmes ar aktīviem uzdevumiem. Noslēgumā, lai dzēstu nogurumu, kopīgi tika izvingrināts prāts un ķermenis.

Pie kopīgas tējas un rauša tika pārrunātas aktivitātes katrā skolā, pēdējie pasākumu. Īpašu noskaņu rudenīgajai tikšanās reizei piešķīra Rugāju novada vidusskolas pārstāvja Riharda Krilova spāniskie ģitāras ritmi.

Teksts: Gunita Prokofjeva, BBJC metodiķe

IMG_8839 IMG_8840IMG_8842
IMG_8845
IMG_8848 IMG_8854 IMG_8857 IMG_8864

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s