Brīvdienu nedēļas notikumi

Skolēnu rudens brīvdienas ir pirmais atelpas brīdis skolēniem mācību gada laikā. Šo nedēļu Balvu Bērnu un jauniešu centrs (turpmāk BBJC) izmanto aktīvām un radošām tikšanās reizēm. Piecas dienas BBJC piedāvāja dažādas aktivitātes dažāda vecuma bērniem un jauniešiem.

Pirmdiena 26. oktobrī bija viena no aktīvākajām dienām, jo BBJC kopumā piedāvāja četras dažādas aktivitātes. Rīta pusē BBJC piepildīja mazu bērnu čalas un smiekli, jo notika radošās bērnu darbu izstādes “Brīnumpuķe manā dārzā” atklāšana un uzvarētāju apbalvošana. Pēc svinīgā pasākuma bērniem bija iespēja kopīgi veidot vēl dažas brīnumpuķes, dažādās tehnikās.

Pēcpusdienā savas aktivitātes plašākai publikai piedāvāja Tehniskās jaunrades pulciņš, skolotāja Jāņa Ikstena vadībā, kopīgi atklājot lodēšanas pasauli.

Izmēģināt dažādas, spēles un komandu prasmes veidojošas, aktivitātes piedāvāja metodiķe Gunita Prokofjeva. Nodarbības beigās jaunieši mēģināja izspēlēt situācijas, piedāvājot savu interpretāciju vienai un tai pašai situācijai.

Tajā pašā laikā tie, kam interesē mūsdienu deja skolotāja Dita Nipere piedāvāja izmēģināt un iemācīties kādu jaunu deju soli vai arī aktīvi izkustēties rudenīgajā laikā.

Otrdiena rosīga izvērsās Brīvā laika centra telpās, jo tie kas regulāri pilnveido savas galda tenisa prasmes droši varēja piedalīties čempionātā un iegūt kādu balvu, pierādot savas prasmes. Vakarā “čaklo pirkstiņu” meistare Inese Hmara piedāvāja piedalīties radošajā darbnīcā un origami tehnikā veidot kļavu lapas.

Trešdien notika skaistuma ekspertes Intas Ozolas vadītā meistarklase frizūru veidošanā, kuru apmeklēja meitenes, kuras vēlējās iemācīties dažādus matu pīšanas paņēmienus. Pateicoties tam, ka nodarbības telpā ir liels spogulis vairākām meitenēm bija iespēja vienlaikus pilnveidot savas prasmes.

Pirmsskolas angļu valodas pulciņa apmeklētāji trešdienas vakarpusē kopā ar skolotāju Ditu Niperi noskaidroja, kādas ir īsti helovīniskas tradīcijas, jo šie svētki ir saistīti ar angliski runājošo zemju kultūrām. Bērniem ļoti patika aktivitātes, kuras bija iespējams kustēties, piemēram, spēlēt ķegļus, veidot spiedodziņus no kartupeļiem. Vienlaikus šī bija arī iespēja bērniem iepazīt arī masku balles ideju. Vakars izvērtās radošs un noslēgumā arī bagāts ar našķiem.

Ceturtdienas pēcpusdienas aktivitāti sarūpēja dejojošās jaunietes no grupas Di- Dancers, piedāvājot dejot gribētājiem iespēju apgūt deju soļus. Zināmā mērā tā ir pieredzes apmaiņa jauniešu vidū, mācot viens otram jaunus deju soļus.

Piektdienas pēcpusdienā vokālās studijas durvis bija atvērtas tiem, kas vēlējās izmēģināt dziedāt un saņemt ieteikumus no vokālās pedagoģes Ilutas Tihomirovas vokālajā meistarklasē.

Visas nedēļas garumā pilsētā noritēja Karjeras nedēļas aktivitātes, kuras organizēja jaunatnes lietu speciāliste Ināra Frolova. Izstrādātais pasākumu plāns piedāvāja iepazīt dažāds profesijas un noskaidrot to darba pienākumus un specifiku. Pirmdien jauniešu gaidīja NVA speciāliste karjeras jautājumos, otrdiena jaunieši pētīja medicīnas un farmācijas jomu, apmeklējot balvu slimnīcu un tiekoties ar farmaceitu. Trešdienā jaunieši iepazinās ar iekšlietu sistēmas darbiniekiem un iepazinās ar tiesas darbu. Ceturtdien kopīgi uzzināja jaunas lietas par uzņēmēju ikdienu, kas ir nepieciešams, lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju. Nedēļas noslēgumā tika atklāta novada domes darbinieku darba specifika, iepazīstoties arī ar sabiedrisko attiecību speciālistiem un citiem domes darbiniekiem.

Nedēļa izvērtās aizraujoša un iespējams ikviens, kas meklēja, atrada, to ko vēlējās uzzināt!

Teksts: G. Prokofjeva, BBJC metodiķe

IMG_9518
IMG_9688 IMG_9713 IMG_9742IMG_9699IMG_9707IMG_9776

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s