Viss sākas no “Asniem”

Topošo Līderu sanāksme janvārī pulcēja jauniešus, kas vēlas būt notikumu epicentrā. Grib aši būt tur, kur notiek interesantas lietas. Paši vēlas veidot savu nākotni. Nākotne dzimst mūs sapņos.

Janvāra līderu tikšanās ritēja kopā ar NVO “Riteneitis” pārstāvi Marutu Castrovu un NVA Balvu filiāles pārstāvjiem Andu Bogdani un Armandu Zujevu. Eksperti kopā ar jauniešiem darbojās Kultūras ministrijas  un biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centra” projekta “Asni” Balvu novada posmā.

Uz tikšanos sanāca pilsētas skolu pašpārvalžu jaunieši , pārstāves no Stacijas pamatskolas, un ciemiņi no kaimiņu novadiem Rugāju novada vidusskolas un Baltinavas vidusskolas aktīvākie jaunieši. Kopā sanāca dažādi jaunieši ar dažādām pieredzēm un dzīves skatījumu.

Aktivitāšu sākumā Maruta lūdza klātesošos sadalīties pēc dzīvesvietām, darbojās divas Balvu komandas un kaimiņu novadu grupas. Pirmais uzdevums saistījās ar savas dzīves vietas analīzi. Jaunieši tika aicināti apzināties labās lietas savā dzīvesvietā, tās vietas un lietas ar ko viņi lepojas un labprāt rādītu tūristiem. Jaunieši atklāti dalījās savās pārdomās par sev apkārtējo dzīves telpu. Visas grupas atzīmēja, ka ļoti lepojas ar iespējām, ko dod dzīve Balvos, Kubulos Baltinavā un Rugājos. Atzīmējot visas mācību iestādes, ko jaunieši pārstāv Sporta skolu, Mākslas skolu un Mūzikas skolu, plašās interešu izglītības iespējas, protams, aicinot tās, arī paplašināt iesaistot tajās arī citus jauniešus.

Jaunieši droši runāja arī par sāpīgām lietām, kas būtu pilnveidojamas viņu dzīvesvietās. Jaunieši priecātos, ja šādās diskusijās nebūtu jāskar sabiedrisko tualešu jautājums, infrastruktūras sakārtošanas jautājums. Jaunieši apzinās arī to, ka viņiem blakus ir arī neaktīvi un zemi motivēti jaunieši, kuri neiesitās sabiedriskās aktivitātēs. Arī tas kavē mūsu dzīves telpas kvalitāti.

Īsts izaicinājums grupām bija uzdevums: atzīmēt situācijas, kuras būtu jāuzlabo. Tās arī bija otrs lielais darba pieturas punkts, kas jauniešos veicināja īstu fantāziju lidojumu.

Katra grupa attīstīja dažādas Balvu pilsētas izaugsmes iespējas. Jaunieši ir drosmīgi un savās fantāzijās lidoja tālu, piemēram, grupa, kuras uzdevums bija atrisināt novecojušu soliņu problēmu, savos sapņos aizceļoja līdz peldošai koncertzālei Balvu ezerā. Cita grupa veidoja vīziju pat to, kā jāizskatās ezera krastam,  ar Dubaijas cienīgiem risinājumiem. Ar dažādām aktivitāšu iespējām ezera krastos, lai būtu iespēja pavadīt savu brīvo laiku gan jaunieši, gan ģimenes ar bērniem, gan seniori aktīvi rosītos.

Noslēgumā grupu vadītāji pateicās jauniešiem par aktīvo dalību un aicināja būt drošiem un sapņot daudz, jo sapņi mēdz materializēties.

 

Teksts: G. Prokofjeva

BBJC metodiķe

IMG_0560 IMG_0571 IMG_0581 IMG_0586 IMG_0587

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s