Zaķi dzen vilku mežā

Trešo gadu zaļā ceturtdiena Balvu pilsētā ir īsta zaķu diena. Balvu Bērnu un jauniešu centra darbinieki ir sarūpējuši svētku ieskaņas pasākumu novada jaunākajiem iedzīvotājiem, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Šajā gadā laika apstākļi lutināja pasākuma apmeklētājus. Kopā sanāca vairāk nekā 200 mazu zaķu kopā ar savām skolotājām. Īpašs prieks par ģimenēm, kas apmeklēja pasākumu kopā ar atvasēm, kas piedzīvo savas pirmās Lieldienas.

Šogad mazie zaķi pasākuma gaitā varēja vizināties ar zaķu draugu poniju no Ievas Koškinas saimniecības Anengofā, trušu mammu ar mazuļiem un trušu tēti uz zaķu ballīti atveda Alla Duļko no savas hobijsaimniecības. Pārsteigumu sagādāja BBJC vadītāja Olita Loseva un no savas saimniecības “Sprīdīši” atveda dažādu šķirņu vistas.

Zaķi savu tikšanos sāka ar kopīgu iesildīšanos, rīta rosmes deju “Švīkš, švāks zaķi nāk”. Tad tradicionāli mazie zaķi pildīja dažādus uzdevumus: vizināja zaķus ķerrā, spēlēja zaķu golfu, veica distanci ar florbola elementiem. Šī gada novitāte bija foto orientēšanās distance Balvu parkā, meklējot Lieldienu dārgumus. Šis pārbaudījums izrādījās īsts izaicinājums. Dažādās aktivitātes laiks aizritēja ātri un pirms pusdienām mazie zaķi sāka stāties zaķu maratona distancei, šī skrējiena moto bija aizdzīt vilku mežā, simboliski, atbrīvoties no ziemas važām.

Zaļās ceturtdienas rīts aizritēja priecīgās noskaņās un aktīvās izdarībās, kas priecēja sanākušos un arī sabraukušos zaķus, no Kubuliem un Tilžas internātpamatskolas. Pasākuma ikgadējie viesi no PII “Sienāzītis” un PII “Pīlādzītis” atzina, ka šogad pasākums izrādījies ļoti, jauks, jo arī laika apstākļi lutinājuši mazos zaķus. Dažādās aktivitātes aizrāva mazo zaķu uzmanību, un izaicināja viņu spējas un prasmes. Spēkus zaķēni atguva uzdzerot tēju un graužot zaķu gardumus burkānus un kāpostus.

Pasākuma organizatori izsaka pateicību visiem pasākuma atbalstītājiem, mazo dzīvnieku saimniekiem, kas neatteicās atbalstīt pasākumu, kā arī brīvprātīgo komandai, kas šoreiz bija Balvu profesionālās  un vispārizglītojošās vidusskolas skolēni un Rugāju novada vidusskolas skolēni.

Teksts G. Prokofjeva

IMG_2386 IMG_2425 IMG_2431 IMG_2478 IMG_2480 IMG_2493 IMG_2499 IMG_2542 IMG_2546 IMG_2550 IMG_2612 IMG_2633 IMG_2707 IMG_2708 IMG_2725 IMG_2773 IMG_2814

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s