Balvos dzimst dažādais

IMG_769620.maija pēcpusdienā Balvu pilsētas parkā noritēja Balvu Bērnu un jauniešu centra jubilejas pasākums – radošais festivāls. Svētku pasākumā viesojās simtiem lielu un mazu dejotāju un dziedātāju. Deju mēģinājuma starplaikos bērni un jaunieši savu laiku izmantoja lietderīgi – piedaloties interesantās un neparastās aktivitātēs, kas tika organizētas  projekta “Dzimis Balvos” ietvaros. Apmeklētājiem un svētku dalībniekiem bija iespēja apmeklēt divas radošās darbnīcas – tekstilmākslas radošo darbnīcu UUSINS un salmu radošo darbnīcu. Darbnīcas vadīja jomas profesionāļi un piedāvāja iemēģināt roku izgatavojot ko interesantu ikvienam.

Radošā darbnīca IZGATAVO MANI piedāvāja profesionālas floristes vadībā izgatavot no dabas materiāliem (salmiem) dažādus dzīvniekus. Komandas darbs, kas tiek ieguldīts, cerot uz kopējo rezultātu, ir vērtīga prasme, ko apgūs darbnīcas darba procesā. Radošās darbnīcas darba rezultāts ir apskatāms BBJC priekšpagalmā – kopīgi izgatavots liels garausis, tārpiņu pāris kā arī smaidīgas bumbu galvas. Darbnīcu vadīja floriste Irēna Romka no Viļakas novada.

Savukārt tekstilmākslas radoša darbnīca UUSINS piedāvāja dizaineres Aigas Jansones vadībā izgatavot rokassprādzes, piespraudes un tauriņus ar tautiskiem elementiem. Šī darbnīca izpelnījās lielu apmeklētāju interesi, jo daudzi vēlējās apgūt darba prasmes strādājot ar šujmašīnu. Tika izveidotas daudzas rokassprādzes, kas nu rotā daudzu balvu un kaimiņu novadu jauniešu rokas. Rokassprādzītes sevī nes pievienoto vērtību, jo tajā iestrādātas latvju rakstu zīmes, kas sevī slēpj enerģiju. Piespraudītes tika gatavotas latvju rakstu zīmju formā.

Projekta ietvaros šajā pasākumā tika izveidots arī dzīvo skulptūru šovs. Dzīvo skulptūru šovs mūsu novadā ir novitāte un neparasta pieredze gan jauniešiem, gan svētu pasākuma viesiem. Dzīvo skulptūru personības iedvesmo domāt netradicionāli, un ticēt neparastajam ikdienā. Dzīvās skulptūras bija pārsteigums arī pašiem jauniešiem, kas darbojās šajā aktivitātē. Tā ir vērtīga radošā darba pieredze un izaicinājums citiem jauniešiem, kas tikai apbrīno vienaudžu drosmi darboties tik pārsteidzošā jomā. Šo interesanto darbu paveica jaunieši no Tilžas. Šī diena bija pildīta ar pozitīvām emocijām un jaunu pieredzi.

Radošās darbnīcas un dzīvo skulptūru šovs organizēts projekta DZIMIS BALVOS ietvaros.

logoProjekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

img-014 img-013 img-012 img-011 img-010 img-009   img-001img-002img-008img-003img-007img-004img-006

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s