Pēc jaunā uz AHHA

20160829_121753Pirms vēl sācies raibais mācību gads,  Balvu Bērnu un jauniešu centra aktīvie jaunieši, kas daļu vasaras pavadīja, organizējot aktivitātes un pasākumus,  devās aizraujošā pieredzes apmaiņas braucienā uz kaimiņzemi Igauniju uz zinātnes un eksperimentu centru AHHA Tartu.

Kopā paveiktie darbi vasarā ir pārvērtušies kopīgās šīs vasaras atmiņās. Tās papildināja arī kopīgais izbrauciens.

Pārsteigumiem pilna diena jauniešus sagaidīja AHHA zinātnes un eksperimentu centrā, eksperimenti, kurus pats vari modelēt un izbaudīt ar savām maņām. Ūdens prieki ar dažādām kaskādēm izaicina arī jauniešus ne tikai bērnus, iespēja izmēģināt ūdens spiediena stabus. Redzēt un izbaudīt mūsu prātam grūti uztveramus faktus un palūkoties uz pasauli no puses, kura neredzama ikdienā.

Šis brauciens bija iespēja iepazīties ar sasniegumiem zinātnē, interesantā un radošā veidā. Braucienā gūtā pieredze un zināšanas, iespējams, veidos jauniešos pozitīvu attieksmi pret eksaktajiem priekšmetiem, veicinās jauniešu interesi par fiziku un pasaules izzināšanas profesijām, jo pasaulē vēl ir daudz lietu ko atklāt un izpētīt.

AHHA centra šobrīd bija vērojama arī ekspozīcijā par cilvēka anatomiju, par defektoloģiju, saslimšanām, kas jauniešos raisīja pārsteigumu un izbrīnu. Drosmīgie devās arī braucienā ar gaisa riteni, piedalījās sumo cīkstoņu cīņas, izmēģināja savu balsi dažādos tembros.

Pavadīta aizraujoša vasara un priekšā raibais rudens, prieks, jo apkārt jaunībai piestāvošais. Smiekli un jautrība kopā darot labas lietas. Jaunieši ir priecīgi paveikt kopā projekta “Dzimis Balvos” aktivitātes, kuras iespējamas pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmai 2016. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros, realizētajam projektam.logo

img-20160829-wa0018 img-20160829-wa0020

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s