Karjeras sākās vakar

20161005_100513Oktobris Latvijā norit karjeras izvēles zīmē. Skolu izglītojamo pašpārvalžu jaunieši tikās Balvu Bērnu un jauniešu centrā un šīs tikšanās kopīgais uzdevums bija iepazīties ar svētku un pasākumu organizēšanas profesiju un jaunieti, kas darbojas šajā sfērā.

BBJC viesojās kultūras menedžere Aiga Mača. Aiga ir aktīva jauniete, kopš laika, kad viņa iestājās TDK “Rika”, kura darbojas jau vairāk kā 10 gadus. Kā atzīst pati jauniete, tad viņas darbošanās uz skatuves, tad arī sākusies. Skolas gados Aiga aktīvi iesaistījās skolas pašpārvaldes darbā, tas skaitījās ar pasākumu organizēšanu un vadīšanu. Tāpēc viņas izvēle kritusi par labu reģionālajai augstskolai Valmierā. Par laiku, kas pavadīts šajā mācību iestādē Aigai, ir tikai pašas pozitīvākās atmiņas, jo tas ir bijis laiks, kad apzināties savu neapzināto spēju plašumu. Mācību process sevī ietvēra kultūras un tūrisma jomas, tas studiju procesu darīja aizraujošu un daudzveidīgu. Daudzās ekskursijas un pārgājieni sniedza lielu pieredzi un emocijas. Reiz esot pat gadījies, ka pēc kāda pārgājiena, studiju kursa vadītāja likusi viņiem rakstīt pārbaudes darbu pārgājiena galapunktā.

Brīvprātīgais darbs Balvu novada kultūras jomā veicināja prasmes un iemaņas darbam pasākumos un to organizēšanu. Aiga atzina, ka tas ir darbs ar paaugstinātu stresa līmeni un pilnveido prasmes rīkoties nekavējoties, dažādās iepriekš neparedzamās vietās. Vienmēr ir jābūt plānam “B”, jo nav iespējams paredzēt, kas var “noiet greizi”.

Studiju prakses Aiga veica Balvu Kultūras un atpūtas centrā, kas dažādu likumsakarību veidā aizveda Aigu līdz darbam šajā iestādē. Šobrīd Aiga atzīst, ka pieredze, ko viņa ir guvusi strādājot šajā iestādē ir vērtīga. Šobrīd Aiga turpina pilnveidot savas zināšanas un mācās.

Jaunā kultūras menedžere novēlēja jauniešiem būt aktīviem un izmantot visas iespējas, kas tagad ir pieejamas, jo tas viss pilnveido personību un karjeras veidošanā jebkuras prasmes ir vitāli svarīgas.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši apskatīja Jauniešu iniciatīvu centra “Dinamīts” izremontētās un izveidotās telpas, kuras intensīvi sāks apdzīvot bērni un jaunieši. Turpinājumā ritēja darbs pie starp novadu jauniešu pasākuma plānošanas, kas notiks 14. oktobrī JIC “Dinanamīts” dzimšanas dienā – “Dinamīts Studijā”.

Teksts: G. Prokofjeva

BBJC jaunatnes lietu speciāliste

20161005_100506 20161005_100523

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s