Kāpjam ārā no komforta zonas

img_20161103_143729Kārtējā “Topošo līderu dienu aktivitāte” novembrī, aizritēja radošas noskaņās. Aktivitāšu programma tika veidota, pēc Šveices mācību studiju noslēguma. Nodarbības specifiskais mērķis bija izprast katram savu lomu “darba grupā”, apzināties savas spējas strādājot komandā, darbojoties organizatoriskajā jomā.  Ja jaunietis apzinās savus resursus un zina, kā tos izmantot radošajās jomās, viņš veiksmīgi realizē sevi sabiedriskajā jomā un pilnveido prasmes dažādās jomās, veidojot sevi par spēcīgu personību.

Ievadā jaunietes izveidoja īsu sevis prezentāciju un izstādīja to uz darba sienas, šai sienai piemīt maģisks spēks, jo izliktās vēlēšanās, kā to rāda iepriekšējā pieredze, mēdz piepildīties. Tad dalībnieki vērtēja sevi un analizēja savu personību no dominējošo rakstura iezīmju  prizmas. Dalībnieki centās sadalīties – praktiķos, garīgo vērtību piekritējos, emocionālajos un materiālajos cilvēkos. Jaunietes apdomājušās izvēlējās sev atbilstošāko sfēru, izdarīja  izvēli, kas atklāja, ka šajā grupā pārsvarā ir emociju cilvēki, kas ir lieliski ideju ģeneratori, jo ir lieli sapņotāji, spēj savos sapņos izsapņot visneticamākos notikumus. Grupā bija arī trīs praktiķi, kas tad ap sevi arī pulcēja sapņotāju grupas un kopīgi tika veikti nākamie darbi.  Grupas veidoja savu pasākuma organizēšanas plānu, darba iezīmes veidojās līdzīgas, tikai viena grupa atšķīrās ar izteiktu emocionalitāti darbu organizēšanā, kas arī varētu būt klupšanas akmeņi praktiskajā dzīvē. Citā aktivitātē jaunietes meklēja līdzīgo ar nodarbības biedriem gan lietās, kas patīk, gan nepatīkamajās lietās, kopīgi apzinoties savas vērtības un tātad arī stiprās puses. Grupa attīstījās pa vertikālo prizmu un pēdējos uzdevumus veica strādājot, kā komanda, ne individuāls darbinieks. Šī situācija ļoti priecēja.

Gala uzdevums arī noritēja grupās, kas noslēgumā pārvērtās par nelielu projektu konkursu. Grupas saņēma uzdevumu – izplānot sev tīkamu pasākumu. Jaunietes pieprasīja papildus laiku darbam, jo idejas bira, kā no pārpilnības raga. Vērtēšanas komisijas locekļu lomā iejutās BBJC darbinieces, kurām ir pieredze dažādu jauniešu pasākumu organizēšanā. Projekti bija dažādi, žūrijai darbs izrādījās interesants, šī bija arī iespēja redzēt, kādus pasākumus vēlās jaunieši. Viena grupa strādāja pie jauniešu pasākuma, kurš notiktu BBJC un kurš būtu radoša kopā būšana dažādiem jauniešiem. Otra grupa ļoti veiksmīgi prezentēja savu projektu, atraktīvu pieeju un pozitīvi apgarotām sejām, visiem uzbūra iespējamo pirms Ziemassvētku  pasākumu, kuru vadītu Renārs Zeltiņš. Trešā darba grupa projektam pievērsās ar lielu atbildību un izplānoja jauniešu Ziemas  nometni, atpūtas parkā Balkāni, ar sportiskām un radošām aktivitātēm nedēļas garumā. Plānojums atklāja katru dienas plānu, meitenes ņēma vērā arī iespējamās izmaksas un sliecās domāt, ka šāda nometne būtu realizējama par projekta līdzekļiem. Pēdējā minētā grupa arī guva uzvaru mini projektu konkursā.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši uzkoda svaigi cepto ābolu pīrāgu un dzēra tēju, kopīgi vērojot foto stāstu no Šveices.

20161103_105914 20161103_114045 20161103_114059 20161103_114112 20161103_115511 20161103_120051

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s