Tiekas izglītības iestāžu vadītāji un izglītojamo pašpārvalžu dalībnieki

20161207_111310Pirmssvētku laikā, kad priekšā gada noslēguma pasākumi un darbi, kas piestāv šim laikam uz pēdējo šī gada sanāksmi sanāca kopā Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes (turpmāk IKS) vadība un pakļautībā esošo izglītības iestāžu vadītāji. Šīs reizes pulcēšanās vieta bija netradicionāla, jo notika Balvu Bērnu un jauniešu centra MJIC “Dinamīts” telpās, 7. decembra rītā. Vienlaicīgi uz kārtējo sanāksmi kopā bija sanākuši Topošo līderu dienu apmeklētāji, pašpārvalžu aktīvisti no 4 novada skolām.

Darba dienas pirmajā cēlienā izglītības iestāžu vadītāji tikās ar Balvu novada domes finanšu nodaļas pārstāvi. Tai sekoja IKS pārvaldes vadītājas Noras Apines uzruna par aktuālajiem jautājumiem un darbiem, kas paveicami. Pa to laiku Topošo līderu dienu aktivitāšu dalībnieki pārrunāja izglītojamo pašpārvalžu uzdevumus skolā, kopā 8 virzienus, kuros jaunieši var darboties iesaistoties skolas pašpārvaldē. Četru skolu jaunieši pārrunāja visas jomas un mainījās ar pieredzes stāstiem katrs no savas mācību iestādes.

Nākamajā posmā BBJC apmeklētāji tikās kopīgā aktivitātē. BBJC darbinieces prezentēja savu iestādi, prezentācija atklāja pārvērtības, kas notikušas Latvijas – Šveices programmas ietvaros un izveidoto BBJC struktūrvienību MJIC “Dinamīts”. Izglītības iestāžu vadītāji tika iepazīstināti ar jomām un virzieniem, kurās darbojas BBJC. Prezentējot interešu izglītību un neformālās izglītības vidi, kuras robežas ir tik plašas, cik vien mēs katrs vēlamies tās redzēt. Par projektu aktivitātēm un iespējām, kuras jauniešiem tiek piedāvātas MJIC „Dinamīts”. Pēc prezentācijas pasākuma dalībnieki tika aicināti iepazīties ar telpām un iespējām, ko tās sniedz. Dalībnieki nokļuva īstā neformālās izglītības vidē, kopā trenējot cilvēka svarīgāko orgānu – smadzenes, kopā ar Di -Dancers meitenēm, kas vadīja aktivitāti savā deju zālē. Citā aktivitātē jaunieši piedāvāja iestāžu vadītājiem apgūt Ziemassvētku dekoru darināšanas prasmes, kopā darbojoties ar balto papīru. Kopā tika gūta iedvesma skaistas lietas veidošanai gaidot Ziemassvētkus, veidojot to simbolu – eglīti.

Pēc šis aktivitātes abas grupas šķīrās, lai kopīgi atskatītos uz  šajā mācību semestrī piedzīvoto. Topošo līderu dienu aktivitāšu dalībnieki arī šo brīdi pavadīja rosoties Ziemassvētku noskaņās, kopīgi veidojot skaistas Ziemassvētku figūras.

 

Teksts: Gunita Prokofjeva

BBJC, MJIC „Dinamīts” Jaunatnes lietu speciāliste

20161207_111310 20161207_114610 20161207_114619 20161207_115751 20161207_115813 20161207_123635

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s