Jauniešu gada balvas 2016 pasniegtas

img_9254Trešā februāra piektdienas vakarā tika aizvadīta jau piektā Jauniešu gada balvas ceremonija Balvu novadā. Šo pasākumu organizē Balvu Bērnu un jauniešu centrs (turpmāk tekstā BBJC) dodot iespēju ikvienam pateikt paldies jauniešiem, kas aizvadītajā gadā ir bijuši aktīvi, radoši un spodrinājuši Balvu novada tēlu ārpus tā robežām.

Šajā gadā tika piedāvātas piecas nominācijas divās vecuma grupās no 13 līdz 17 gadiem un no 18 līdz 25 gadu vecumam.

Nominācijā “Gada brīvprātīgais 2016” abās vecuma grupā bija pieteikti četri jaunieši Alīna Logina, Agnese Nikandrova un Elvis Garais (pieteica BBJC) un Edgars Rižais (pieteica Krišjāņu pagasta pārvaldes Kultūras speciāliste – Inese Kalniņa). Jaunieši ir paveikuši daudz darbu un guvuši pirmo darba pieredzi organizējot pasākumus, strādājot komandā ar pašvaldības speciālistiem. Katra jaunieša ieguldījums ir nenovērtējams, un viņu ieguvums esot brīvprātīgajam dubultā liels. Žūrija lēma, ka galvenā balva tiek piešķirta Alīnai Loginai un Edgaram Rižajam.

Nominācija “Gada jaunietis vai jauniešu grupa mākslā 2016” abās vecuma grupās trīs nominanti: Alise Barbaniška (pieteica audzinātāja Sintija Heninga), BBJC deju grupa “Di- Dancers Crew” (pieteica studijas Di-dancers vadītāja Dita Nipere ) un grupa “Alu cilvēki” (pieteica Rita Bukša).  Jaunieši panākumi savās jomās sniedzas tālu ārpus Balvu novada un pat ārpus Latvijas, tas pierāda to, ka jaunieši ir radoši un drosmīgi pierādot savu talantu pasaulei. Jaunākajā vecuma grupā galveno balvu ieguva deju grupa “Di-Dancers Crew” (skolotāja Dita Nipere). Vecāko jauniešu grupā galveno balvu saņēma muzikālā apvienība “Alu cilvēki”, kas savu balvu ir nopelnījuši godam.

Īpaša nozīme šajā pasākumā ir nominācija “Gada jauniešu balsts 2016”, kas būtībā ir simbolisks paldies tiem, kas nesavtīgi darbojas jebkurā jomā, kas ir saistīti ar jauniešiem, veicinot to izaugsmi un sasniegumus. Šajā gadā jauniešu un līdzcilvēku atzinīgo novērtējumu saņēma Ingus Zaharāns, kas ir četru dažādu vecuma grupu futbola treneris, pieteicēji jauno futbolistu atbalstītāji un Kintija Pušpure. Guntis Liepiņš savukārt ir JIC Jaunsardzes departamenta 2.novada daļas jaunsargu instruktors, seržants, kas ilgus gadus tur rūpi par jauniešiem, kas savu dzīves ceļu sasita ar jaunsardzi, Gunti Liepiņu nominē viņa kolēģi no Tilžas vidusskolas. Šajā nominācija balvu ieguva abi nominanti.

“Gada jaunietis skolā vai pagastā 2016” tiek nominēti 4 jaunieši – Arti Duļbinski nominē Balvu Valts ģimnāzija, Matīšu Rižo pieteica Rugāju Sporta centra vadītājs Jānis Rakstiņš, Samantu Šubrovsku piesaka Briežuciema pamatskolas direktors Aigars Keišs, Alisi Žeikari pieteica Bērzpils vidusskolas skolotāji.  Izvērtēšanas posms nebija viegls, jo jaunieši skolā un savā novadā ir aktīvi, bet žūrijas simpātijas ieguva Samanta Šubrovska no Briežuciema. Vecākajā grupā pieteiktas divas jaunietes – Viktorija Beļikova no Balvu Valsts ģimnāzijas un Alise Ločmele no Tilžas vidusskolas, kuras ir mērķtiecīgas un savās skolās ir sasniegušas augstus ārpusstundu darba rādītājus, unikālas un drosmīgas personības, ar kurām lepojas viņu skolas kolektīvi un ne tikai. Nominācijas galveno balvu iegūst Viktorija Beļikova.

Īsts pārsteigums ir Briežuciema jauniešu neformālā apvienība  – ielu vingrotāju grupa “Extreme”, kura iepriekšējā gadā ir uzstājusies 30 reizes, tādejādi popularizējot ne tikai savu darbību, veselīgu dzīvesveidu, bet arī spodrinot Briežuciema un Balvu novada tēlu. Viena no pēdējām uzstāšanās reizēm jauniešiem bija Kārsavas novada Jauniešu gada balvas pasniegšanas ceremonijā. Jaunieši saņēma gada balvu nominācijā “Gada jauniešu organizācija 2016”.

Pasākuma noslēgumā žūrija pasniedz arī divas savas simpātiju balvas, kuras šajā gadā aizceļoja līdzi Alisei Barbaniškai (vecuma grupa līdz 17 gadu vecumam) un Alisei Ločmelei (vecuma grupā līdz 25 gadiem).

Šī gada novitāte bija nominantu publiskais balsojums sociālajā tīklā facebook.com, Balvu Bērnu un jauniešu centra mājas lapā. Šajā balsojumā ar lielu balsu pārsvaru uzvaru guva Briežuciema jauniešu neformālā apvienība  – ielu vingrotāju grupa “Extreme”.

Pasākuma noskaņojumu veidoja populārais mūziķis Miks Dukurs, kurš pārsteidza klātesošos nevienu vien reizi.

img_9188 img_9190 img_9209 img_9215 img_9217 img_9219 img_9221 img_9231 img_9239 img_9254 img_9256 img_9266 img_9269 img_9272 img_9281 img_9300 img_9301 img_9305 img_9315 img_9321 img_9328 img_9330 img_9334 img_9341 img_9347

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s