Argumenti un emocijas

Aizvadītās piektdienas 7. aprīļa vakarā Balvu Bērnu un jauniešu centra “Dinamīta studijā” pulcējās jaunieši, lai izmēģinātu savu prasmi aizstāvēt savu viedokli, pierādītu savu inteliģenci runājot par tēmām, kas iepriekš nav zināmas.

Diskusijas shēma bija neliela improvizācija, kuru izdomāja paši jaunieši, kā izaicinājumu gan sev kā organizatoriem, gan dalībniekiem. Pasākumā piedalījās 2 komandas, viena pārstāvēja Balvu Valsts ģimnāziju un otra MJIC “Dinamīts” aktīvos jauniešus. Komandām bija mājas darbs ierasties ar vienu tēmu, ko paši izklāstīja un ļāvās izjautāšanai no pretinieku komandas. Ģimnāzijas komanda piedāvāja pārspriest skolas formu un vienojošo elementu. Komanda  pozicionēja savu viedokli pret skolas formu un vienojošo elementu izmantošanu. BBJC komanda vēlējās diskutēt par tēmu “eirovīzija”, taču pretinieki iebilda un tiesneši BBJC komandu aicināja izvēlēties citu tēmu.

Tad sekoja otrajā daļā dalībnieki tika pārsteigti ar Dinamīta jaunatnes lietu speciālistu Agneses un Gunitas sagatavotajām tēmām: nodokļi, kviešu milti, cilvēku tirdzniecība. Debašu shēma darbojās pēc laika ierobežojuma principa – piecas minūtes apspriedei grupas ietvaros, trīs minūtes viedokļa skaidrošanai, divas jautājumu sagatavošanai un trīs pretinieku izjautāšanai.

Tika aizvadīts emocionāli piesātināts un elpu aizraujošs pasākuma, kurā jaunieši atklāja savu personību šķautnes. Pierādot to, ka jaunieši ir erudīti, drosmīgi paužot savu viedokli, mācās ievērot spēles noteikumus un oponēt cilvēkiem ar diametrāli pretēju viedokli. Debates ir lieliska metode, lai attīstītu kritisko domāšanu par dažādām tēmām, sarunas vadīšanas prasmi, spriedumu un lēmumu pieņemšanu, kas  ir svarīgas prasmes nākotnes darba devējiem un darba ņēmējiem. Atbildīgu sabiedrības locekļu veidošanā arī šādi pasākumi lieti noder.

Šis bija eksperiments MJIC aktivitātēs, kas iespējams kļūs par ikdienu jauniešu centra dzīvē.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s