Balvu Bērnu un jauniešu centra nometne „Zvaigžņu akadēmija”

Veiksmīgi noslēgusies Balvu Bērnu un jauniešu centra nometne „Zvaigžņu akadēmija”, kurā desmit dienas no 5.06.2017.-16.06.2017. piedalījās 20 bērni vecumā no 8-11 gadi. Nometne sākās ar iepazīšanās aktivitātēm, kurās bērni iepazina viens otru, kopīgi domāja nometnes noteikumus un zīmēja nometnes karogu, kurš beigās sanāca ļoti krāsains, izceļot katra bērna individualitāti. Katra diena izvērtās daudzveidīga, interesanta un jautra. Kopā ar skolotāju Aigu Jansoni bērni iepazina šujmašīnu un izšuva personalizētas grāmatzīmes un apsveikumus, kā arī tika izveidotas rokas vai kakla sprādzes. Skolotājas Ineses Hmaras darbnīcās tika izveidotas origami zvaigznes gan vienkāršākas, gan sarežģītākas. Inta Ozola ļāva bērniem vaļu sejas apgleznošanā, hennas zīmēšanā, bet pēdējajā nodarbībā tika veidotas skaistas frizūras un krāsoti nagi. Dita Nipere kopā ar Alīnu Saveļjevu izveidoja pavisam 5 horeogrāfiskus priekšnesumus ar dalībnieku mīļākajiem mūziķiem vai citām slavenībām, kurus nometnes noslēgumā bērni rādīja saviem vecākiem un vecvecākiem. Šo dejisko priekšnesumu tapšanā un mēģinājumos palīdzēja arī Annija Raibekaze, kura uz nometnes laiku strādāja BBJC, izmantojot skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumus, kuros pašvaldība, sadarbībā ar NVA, dod iespēju jauniešiem strādāt un nopelnīt algu. Šo iespēju izmantoja arī Annija Anete Logina, kura, savukārt, palīdzēja radošajās un eksperimentālajās nodarbībās. Nometnes vadītāja Agnese Puļča savās nodarbībās ļāva bērniem izpausties un veidot skaistas kolāžas no dažādiem materiāliem, tika spēlētas komandu un indivuduālās spēles, kā arī taisīti ielūgumi vecākiem un nometnes noslēgumu. Tehniskās jaunrades klubiņa vadītājs Jānis Ikstens savās nodarbībās piegāja ļoti tehniski un tika veidotas raketes, kuras pēc tam laida gaisā un bērniem, tas radīja prieku un sacensības garu, jo katrs gribēja, lai viņa rakete uzšaujas visaugstāk. Otrā nodarbībā pie Jāņa bērni veidoja makaronu , tieši garo spageti, torņus, arī te bija iespēja sacensties, kurai grupai sanāks visaugstākais tornis. Skolotāja Līga Veigule strādāja ar krāsaino papīru, šķērēm, līmi un bērni veidoja transformējamus kubus, tikai veidotas dažādas formas origami tehnikā un pat izveidots spineris, kurš griežas uz taisnas virsmas. Savukārt, Rita Keiša pārbaudīja bērnu ritma izjūtu, ļāva izpausties skaņās un izmēģināt instrumentus, kuri ir pieejami skaņu laboratorijā. Pirms tam bērni ievāca informāciju par otru un šo informāciju mēģināja ritmiski istāstīt pārējiem. Arī šogad pārgājienā nometnes dalībnieki gāja uz veco parku, kur labā garastāvoklī uz ugunskura tika cepats desiņas un spēlētas jautras spēles brīvā dabā. Eksursija bija Rēzeknē, kur tika iepazīts Latgales kultūrvēstures muzejs, apmeklēts Audriņu pagastā esošais mini zoo „Rozītes”, kurā varēja apskatīt dzivniekus.

Noslēgumā bērni saviem vecākiem un vecvecākiem rādīja dejiskus priekšnesumus, bija iespēja aplūkot visus pa šīm divām nedēļām izveidotos darbiņus un katrs bērns saņēma pateicības un piemiņas dāvanas.

Paldies visiem nometnes dalībniekiem, kuri ar patiesu prieku uzņēma visas aktivitātes un piedāvātās iespējas. Paldies vecākiem, kuriem ir tik forši un jauki bērni. Paldies visiem skolotājiem, kuri bija radoši, aktīvu un elastīgi. Lai mums visiem izdevusies vasara!

Nometnes „Zvaigžņu akadēmija” vadītāja Agnese Puļča

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s