Kopā saucam “Help!”

Apgriezienus uzņem projekta “Help!” aktivitātes. Strukturētā dialoga Erasmus+ projekta četru novadu jaunieši un jaunatnes lietu speciālisti tikās saliedēšanas pasākumā Balvos 22. augusta pusdienlaikā.

Šobrīd projektam ir analītiskais posms, kad tiek izstrādāta anketa, lai to aprobētu visos četros novados, par jauniešu līdzdalību, iespējām piedalīties lēmumu pieņemšanā, par izglītības iespējām un jauniešiem aktuālajiem jautājumiem. Anketēšana notiks septembra sākumā gan skolās, gan izmantojot fokuss grupas.

Tikšanās pirmajā daļā jaunieši dzirdēja Gulbenes novada Jaunatnes lietu speciālista Laura Šķendera prezentāciju par projekta attīstības gaitu un plānotajām aktivitātēm vēl vesela gada garumā.

Tad notika iepazīšanās aktivitātes, jo daļa jauniešu nav savstarpēji pazīstami. Jaunieši no Balviem, Viļakas, Gulbenes un Balviem ir pazīstami, jo kaimiņu novadu jaunieši tiekas sadraudzības pasākumos, aktivitātēs un svētkos. Šobrīd jauniešu grupas dodas pretī kopīgam darbam, lai veiksmīgāk realizētu savas ieceres, darbojoties pie katra novada jaunatnes politikas stratēģijas veidošanas. Priekšā gan izzinošs, gan apmācību darbs un jauna pieredze veidojot nopietno jaunatnes politikas dokumentu savā novadā. Tā būs arī iespēja jauniešiem mācīties no kaimiņu novadu jauniešiem un viņu pieredzes un situācijas. Sarunas noritēja arī neformālā gaisotnē pie našķiem, lai krātu spēkus kopīgajai aktīvajai pasākuma otrajai daļai.

Grupu saliedē kopīgi notikumi un emocijas, kas ir piesātināti ar pārdzīvojumiem. Grupas možo noskaņu veicināja veikošana “Wake up Balvi”, savus spēkus izmēģināja ikviens, kam bija drosme doties uz ezera ar veika dēli. Laika apstākļi lutināja Balvu viesus un veikošana izdevās godam.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s