Pratīsim plānot kopā ar “Help”

Projekts “Help”, kurā piedalās, arī Balvu Bērnu un jauniešu centrs, tapis Erasmus+ programmas ietvaros un ir klasificējams, kā strukturētā dialoga pasākums. Projekta mērķis ir izstrādāt vai pilnveidot jaunatnes politikas dokumentu.  Projekts ir analīzes un datu apkopošanas posmā, kad tiek veidotas anketas, aprobētas mērķauditorijā jauniešiem no 13 līdz 25 gadu vecumam.

Piektdien 15. septembrī Alūksnes kultūras centrā notika visu partneru tikšanās un apmācības izpratnes veidošanai par jaunatnes politikas plānošanu. Kopā vairāk kā 40 dalībnieki no Balvu, Gulbenes, Alūksnes un Viļakas novadiem, noskaidroja par jaunatnes politikas dokumentiem un to nepieciešamību, nozīmi un pielietojamību.

Apmācību semināru vadīja trenere Evija Rudzīte, kas ir pieredzējusi jaunatnes apmācību trenere ar ilggadēju pieredzi un plašām zināšanām par jaunatnes darbu un jaunatnes politikas veidošanu. Evija Rudzīte palīdzēja atklāt jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izstrādes principus, posmus un kārtību. Apmācību mērķauditorija bija jaunatnes darbinieki un speciālisti, jaunieši un vietējās lēmējvaras pārstāvjiem, tāpēc šīs pasākums izvērtās jaunatnes politikas lauciņu izzinošs. Jaunatnes jomas darbinieki un jaunieši kopīgiem spēkiem apzinājās šī darba nopietnību un svarīgumu. Jaunieši uz šo darbu varēja palūkoties ar citām acīm un apzināties, ka tas ir organizēts, mērķtiecīgs un jēgpilns.

Seminārā tika apskatītas tēmas par katra novada jauniešu vajadzībām un īstenošanu katrā novadā, par jauniešu līdzdalības svarīgumu jaunatnes politikas izveidē, apzināties jauniešu ieguvumus līdzdarbojoties, jo tikai tā var apzināties politikas veidošanas noteikumus un šī darba jēgu. Uzzinājām par jaunatnes darbu Eiropas kontekstā, un Latvijas jauniešu politikas veidošanas saistošie normatīvie akti. Par starp institucionālo sadarbību realizējot jaunatnes politikas plānošanas dokumentu izstrādi un realizāciju. Semināra noslēgumā katra novada darba grupa izvirzīja savus tuvākos darba mērķus, lai virzītos uz izvirzītajiem mērķiem jaunatnes politikas dokumenta izveidi vai pilnveidi. Darba diena aizritēja ātri un radoši.


Teksts: Gunita Prokofjeva

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s