Meklē un atrod

Topošo līderu dienu aktivitāte šajā darba sezonā notika 19. oktobra rītā. Pasākuma organizatorisko pusi veidoja BBJC jaunatnes lietu speciāliste Gunita Prokofjeva un Balvu novada IKS pārvaldes karjeras konsultantes Anita Laurena un Lidija Ločmele. Kopā sanāca 30 jaunieši no Balvu un Baltinavas novadu skolām. Oktobra aktivitāte noritēja karjeras izvēles zīmē.

Pasākuma ievadā jaunieši apvienojās grupās, iepazinās un saņēma instrukciju, lai dodoties ekspedīcijā noskaidrotu profesiju nianses. Aktivitātes pirmā epizode bija Latgales tiesu apgabala Balvu rajona tiesas sēžu zālē, tiekoties ar tiesnesi Simonu Gmireku. Daudzi jaunieši tiesu zālē bija pirmo reizi un ar tiesnesi runājās pirmo reizi. Tiesnese skaidroja par tiesu darbā nepieciešamo izglītību, nevainojamo reputāciju un labām latviešu valodas prasmēm.

AS “Citadele” Balvu filiāles vadītāja Eva Smirnova jauniešiem skaidroja baņķiera darbu un tam nepieciešamās prasmes un komunikācijas līmeni. Kopā tika noskaidrots, ka skolas solā sēžot, svarīgi būtu sekot līdzi matemātikai, jo tā nemāca tikai rēķināt, bet arī attīsta loģiku un prāta spējas.

Balvu novada muzejā jaunieši uzzināja daudz par muzeju darbu, par darbiniekiem nepieciešamo kvalifikāciju. Kopīgi tika iepazīta muzeju darbinieku ikdiena, darba pienākumi, un noskaidrots, kāda kvalifikācija nepieciešama, lai strādātu muzejā.

Balvu novada domē jauniešus uzrunāja priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, kurš amatā stājās vasaras sākumā. Kopā ar jauniešiem tika pārrunātas aktualitātes, par prasmēm, kas jāattīsta laicīgi, lai veidotos spēcīga personība, darbinieks ar augstu atbildības sajūtu, jo to novērtēs ikviens darba devējs. Priekšsēdētājs aicināja jauniešus uz regulāru tikšanos un aicināja būt aktīviem.

Uzņēmēja Elīna Kaļva aicināja visus savā ofisā, kurš nav vienkārši atrodams, jo pēc paplašināšanās pārcēlušies uz telpām blakus Elīnas mājām. Elīna jauniešiem stāstīja par savu izglītību un izaicinājumiem, ar kuriem sastapusies mācoties skolā, pēc tam augstskolā, vakara nodaļā, jo sākusi strādāt, lai kļūtu patstāvīga un finansiāli neatkarīga. Elīnai ir pieredze no darba teleseilā, izdevniecībā Santa un uzņēmuma LaimaLux Baltijas reģiona marketinga speciāliste. Lai atgrieztos Balvos Elīnai bija jāpieņem lēmums kļūt par uzņēmēju, ko viņa arī pieņēma. Šobrīd, kā pati Elīna saka, tad viņas uzņēmums “Amati projekts” šobrīd audzē muskuļus, lai pēc kāda laika paplašinātos. Jaunieši jutās iedvesmoti, klausoties Elīnas stāstos.

Atgriežoties centrā, jaunieši savas atziņas apkopoja un atklāja, kādas atziņas viņos ir radušās pēc visu ekspedīcijas vietu apmeklēšanas.

Teksts G. Prokofjeva

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s