Erudīcijas spēle „Mēs mīlam Tevi, Latvija 3”

Šī gada 13.novembrī Balvu Bērnu un jauniešu centrā notika erudīcijas spēle „Mēs mīlam Tevi, Latvija”, kurā piedalalījās 3 komandas no Baltinavas, Balvu Bērnu un jauniešu centra un Balvu Valsts ģimnāzijas. Spēli atklāja Krista Mača ar dziesmu „Mums pieder tik daudz” un pēc šī uzmundrinošā sākuma komandas sāka asināt prātu dažādos interesantos uzdevumos par Latviju, tās vēsturi un kultūru. Pasākuma vadītājās Vladlēna Zelča un Raina Pavlova iepazīstināja ar komandām un erudīcijas spēles noteikumiem.

Pirmais uzdevums bija uz ātrumu, precizitāti un zināšanām, tajā bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem, piemēram, ko nosaka Satversmes 1.punkts, kad notika pirmie Latviešu Dziesmu svētki, kurā gadā tika iesviests eiro un citi gan grūtāki, gan vieglāki jautājumi par Latviju. Jautrs izrādījās kluso telefonu uzdevums, kurā šoreiz bija cilvēku biogrāfija no Latgales un teksts bija jālasa un pēc tam jāatstāsta latgaliešu izloksnē. Ierastajā uzdevumā, kur kartē bija jāatrod pilsētas, pirms tam bija jāatmin kāda pilsēta būs jāmeklē, balstoties uz divām kopā saliktām bildēm. Arī te svarīgs bija ātrums un atjautība, lai saprastu, ka no bildes ar ogām un redīsiem, sanāk pilsēta Ogre, no balts un vilks – Balvi, kopā šādi bija jāatmin 10 pilsētas. Kapteiņu spēlē piedalījās tikai komandu kapteiņi un pārējā komanda paļāvās uz viņu erudīciju.

Spēles otrā daļā tika pārbaudīta dalībnieku muzikalitāte un dažiem bija jādzied noteiktas dziesmas, bet teksts bija paņemts no latviešu dzīvesziņas grāmatas, savukārt, pārējie no komandām mēģināja uzminēt, kas tās ir par dziesmām. Izrādījās, ka nodziedāt slaveno baļļu dziesmu „Zemenes”, latvisko „Saule,Pērkons,Daugava”, Dona un Ozola „Salauzto sirdi” un Alfabēta dziesmu, ar citiem vārdiem, nav nemaz tik vienkārši. Kino spēlē bija jautājumi par tādām populārām latviešu filmām kā „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, „Melānijas hronika”, „Emīla nedarbi” un citām, prieks, ka jaunieši daudz zina par mūsu kino klasikām.

Erudīcijas spēle „Mēs mīlam Tevi, Latvija 3” kopumā izvērtās aizraujoša un interesanta, kurā parādījās gan sacensību gars, gan prieks par zināšanām. Uzvaretāju kauss nonāca pie Balvu Valsts ģimnāzijas komandas. Apsveicam! Un tiksimies nākošgad jau ceturtajā „Mēs mīlam Tevi, Latvija” erudīcijas spēlē.

Agnese Puļča, jaunatnes lietu darbiniece

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s