Brīvprātīgo stāsts: Beka Latvijā jau piecus mēnešus

Labdien! Mans vārds ir Beka un es esmu no Gruzijas. Šobrīd piedalos Eiropas brīvprātīgā darba (turpmāk- EBD) projektā “Share the opportunities!”, kas notiek  AustrumLatvijā, Balvu un Viļakas novadā. Šajā vēstulē es sniegšu atsauksmes par manu EBD pieredzi un aprakstīšu kā mans piedzīvojums līdz šim ir gājis.

Sākšu ar saviem darba pienākumiem: es strādāju Balvu bērnu jauniešu centrā un vienu reizi nedēļā Viļakas novadā (Viļakas, Medņevas, Rekovas jauniešu centros).  Brīvprātīgo darbi šeit ir savienoti ar neformālās mācīšanās ideju, iekļaujot izklaides pasākumu organizēšanu, jautras un lietderīgas aktivitātes vietējiem jauniešiem un komunicējot ar viņiem angliski, lai jaunieši varētu uzlabot savas valodas prasmes. Es ierados Latvijā augustā, tad vēl bija saulainas dienas  un es organizēju un iesaistīju vietējos bērnus un jauniešus  pārsvarā āra aktivitātēs, tad mēs spēlējām dažādas futbola aktivitātes kopā. Sezonām mainoties, ir pienācis aukstums un dienas ir kļuvušas īsas, līdz ar to aktivitātes ir pārvietojušās uz iekštelpām. Kopā ar skolēniem mēs liekam lego robotus un esmu rādījis prezentācijas par savu valsti, tāpat arī es cenšos popularizēt datorspēles, ne tikai spēlēt tās, bet arī pašiem izveidot spēles dažādās bezmaksas platformās (Unreal Engine, Unity utt.). Papildus pašiniciatīvas pasākumiem, palīdzu saviem kolēģiem jebkādā veidā, gan organizējot pasākumus un aktivitātes, gan arī piedaloties dažādās jauniešu centru aktivitātēs.

Manuprāt, labākā daļa manā EBD ir mani kolēģi un projektu koordinators, jo kopš 1.dienas katrs no tiem ir bijis ļoti atbalstošs un tas ir galvenais iemesls, kāpēc es te tik ļoti ātri iejutos un vienmēr būšu pateicīgs par viņu atbalstu. Kad tev ir tik labi cilvēki apkārt, tu nevari sev atļaut necensties uz visiem 100% šajā projektā, esmu centies līdz šim un to es arī darīšu līdz manai pēdējai dienai projektā. Kopumā cilvēki ir ļoti organizēti un profesionāli, viss tiek darīts laikā un tieši tā, kā tam būtu jābūt.

Visbeidzot par Latviju. Viss ir skaists, burtiski. Katra pilsēta, ciems, parki, mājas – viss. Līdz šim esmu redzējis vasaru, rudeni un ziemu un droši varu teikt, ka Latviju var apmeklēt jebkurā laikā un tu nebūsi vīlies šajā skaistumā. Vasarā visur bija dažādu krāsu ziedi un es, kā liels ziedu cienītājs, Latvijā iemīlējos uzreiz. Lielākā daļa lielo pilsētu atrodas rietumos, līdz ar to, diemžēl, austrumi bieži vien tiek aizmirsti.  Tāpēc, lai redzētu austrumus pilnībā, es dodu priekšroku vietējai ceļošanai un no tā ko jau esmu jau redzējis,  ļoti iesaku ceļot pa Latgali.

Paldies par Jūsu uzmanību un ceru, ka es pavadīšu vēl daudzas skaista dienas Latvijā!

Šī ir Erasmus+ EBD projekta Nr. 2018-1-LV02-KA125-002091 „Share the opportunities!” aktivitāte, kas sākās 2018.gada augustā un norisināsies līdz 2019.gada jūlijam. Brīvprātīgie (Beka  no Gruzijas un Maike no Vācijas) strādā Balvu un Viļakas novada jauniešu centros, piedaloties dažādās bērnu un jauniešu aktivitātēs un pasākumos, kā arī organizējot pašiniciatīvas pasākumus- valodu klubs, vācu valodas stundas, robotikas nodarbības, kultūras vakari un dažādas citas neformālās mācīšanās aktivitātes.

Teksts: Beka Beriashvili

Foto: personīgais arhīvs

Tulkoja: Santa Komane

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s