Dalāmies ar iespējām

Eiropas brīvprātīgā darba veicēju misija ir atklāt sevi pasaulei un atklāt pasauli. Šo izaicinājumu  veiksmīgi turpina veikt jaunieši, kas par savu brīvprātīgā darba veikšanas vietu ir izvēlējušies Latvijas mazpilsētu Balvus, Maike fon Hofman no Vācijas un Beka Beriašvili no Gruzijas.  Projekta gaita tuvojas vidus atzīmei un daudz, kas ir mainījies gan Balvos, gan jauniešos. Jaunieši ir iepazinuši pilsētu, tās jauniešus, atrisinājuši dažu biedrības “Kalmārs” izaicinājumus.

Eiropas brīvprātīgais darbs piedāvā izprasts citādo, svešo un saprast, ka tas ir pieņemams, iepazīstot kultūru, tradīcijas, vērojot cilvēku ikdienu viņu darba gaitās ierastajā sociālajā vidē. Maike un Beka šo dažu mēnešu laikā ir iepazīstinājuši apkārtējos ar savas valsts kultūru, prezentējuši to dažādās auditorijās un piedzīvojuši dažādas aktivitātes un pasākumus, kurās iepazinuši Latviju un tās cilvēkus.

Decembris bija īstais laiks, lai projektā iesaistītie cilvēki dotos kopīgā izbraucienā un atskatītos uz kopīgi piedzīvoto. Projekta gaitā notikušas dažādas korekcijas, jo darba ikdiena ir raiba un dažkārt neprognozējama, kas licis projekta dalībniekiem kļūt elastīgākiem un meklēt risinājumus. Decembra sākumā projektā iesaistītie devās iepazīties ar kaimiņu valsti Igauniju un tuvākās lielas pilsētas Tartu piedāvājumu. Projekta dalībnieki kopā iepazina zinātnes centra Ahha ekspozīcijas un kopā piedzīvoja neikdienišķas emocijas. Dienas otrajā pusē kopā apmeklētās izklaides iespējas ūdens parkā Aura bija lieliska kopīga atpūta.

Galvenais dzīve ir izmantot iespējas, ko tā sniedz, reizēm tās var paiet garām nepamanītas. Vēl līdz vasaras vidum Balvu Bērnu un jauniešu centrā darbosies EBD veicēji, piedāvājot radošas aktivitātes, tematisko s vakarus un kultūras pasākumus, ceturtdienu vakaros darbojas valodu klibs, kurā darboties aicināts ir jebkurš cilvēks bez vecuma ierobežojumiem. Eiropa ir daudz tuvāk nekā Tu domā, viņa ir šeit pat Balvos, nāc un satiec!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s