Eiropas garša nāk uz Balviem

Decembra vidū, īstā pirmssvētku noskaņā, Eiropas brīvprātīgā darba(EBD) veicēja Maike no Vācijas kopā ar jauniešu centra speciālistiem aicināja citus šīs kustības dalībniekus, kas ir ieradušies Latvijā veikt EBD uz Balviem.

Uz šo pasākumu ieradās 14 Eiropas brīvprātīgā darba veicēji no sešām dažādām Eiropas valstīm: Austrijas, Vācijas, Gruzijas, Francijas, Spānijas un Albānijas. Pasākuma atklāšanu un iepazīšanās aktivitātes organizēja Maike. Pasākuma otrā daļa bija tiešām garšīga, jo ciemiņi gatavoja savas kultūras tradicionālo ēdienu. Pasākuma dalībnieki pagaršoja piecus dažādus ēdienus, kas atklāja Eiropas dažādību virtuvē. Klātesošie izbaudīja gan pirmos ēdienus, gan našķus, kas tradicionāli albāņu virtuvei.

Vakara daļā jaunieši spēlēja spēles un runāja, par savām sajūtām esot Latvijā. Jaunieši tika jautāti par to, kāpēc viņi izvēlējās Latviju, kā savu EBD vietu, tad lielākā daļa atbilžu pauda to, ka tas ir noticis nejauši un Latvija kļuva par zemi, kuru nu viņi sauc par savējo. Daudzus uzrunāja projektu tematika un plānotie veicamie darbi projektā. Jaunieši dalījās iespaidos par savu ikdienu Latvijas pilsētās un ikdienā veicamajiem darbiem. Kopumā jauniešu ikdiena ir saistīta ar aktivitāšu organizēšanu vietējiem jauniešiem un kopienai, starpkultūru pasākumi, valodu klubi un dažādas citas aktivitātes, kas bagātina uzņemošo organizāciju dzīvi. Atbraukušie jaunieši aicināja mūsu jauniešus nebaidīties un izmantot Erasmus+ programmas iespējas un doties veikt Eiropas brīvprātīgo darbu. Vācijas un Austrijas jaunieši apgalvoja, ka jaunieši pēc vidusskolas dodas iepazīt pasauli un tikai, tad plāno mācības augstākajās mācību iestādēs.

Jaunieši atzina, ka dalībā EBD viņu dzīvēs ir bijusi pareizā izvēle un ikviens tās dalībnieks no tās tikai iegūst.

Viesi devās mājup uz savām Latvijas mājām sestdienas pusdienlaikā, pirms tam vēl aplūkojot ekspozīciju Balvu novada muzejā. Kopīgi brokastojot jaunieši plānoja nākamās tikšanās iespējas tepat Latvijā un plānoja savus mazos ceļojumus uz tuvējām valstīm.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s